Поділитись:

Музей волинської ікони отримав премію імені Бориса Клімчука

Понеділок, 28 грудня 2015, 17:50

Другу премію імені Бориса Клімчука вручили Музею волинської ікони з нагоди 15-річчю перебування Холмської Чудотворної ікони 28 грудня.

Голова Благодійного фонду "Рідна Волинь" Дмитро Глазунов наголосив, що Музей існує завдяки Борису Клімчуку, який свого часу вольовим рішенням започаткував його, - повідомляє повідомляє ІА "Волинські новини".

Друга премія імені Бориса Клімчука покликана відродити духовні цінності, національний дух, що необхідний нині в побудові нового громадянського суспільства.

З вітаннями до присутніх звернулися також начальник управління культури облдержадміністрації Валерій Дмитрук та заступник Луцького міського голови Андрій Киця.

Завідувач музею Тетяна Єлісєєва зазначила, що коли в 2000 році родина холмщаків Горлицьких та особисто Надія Горлицька передали ікону музею, для працівників це було великою відповідальністю. Так, холмащаки хвилювалися, чи буде ікона у музеї відкритою для віруючих всіх конфесій, чи буде доступною для молитви. Тоді окремий зал приміщення присвятили саме цій іконі.

Як показала історія, зала стала навіть замалою для всіх делегацій паломників, які прибувають до Луцька та моляться біля чудотворної ікони. Дослідники з інших країн дивувалися, що одна з найдавніших святинь християнства, що датована другою половиною 11-го століття, збереглася та повернулася в Україну. Після досліджень Анатолій Квасюк продовжував реставрацію ікони, і навіть під час реставрації на свята її виставляли в музеї, аби віруючі могли пошанувати образ.

Ця ікона нині об'єднала віруючих усіх конфесій, біля неї лунають молитви за мир та спокій в державі. До ікони йдуть люди з особистими проханнями, а зала музею дає їм можливість у тиші та спокої побути біля чудотворного образу та помолитися до нього.

Своєю чергою, Борис Клімчук багато зробив для того, щоб ікона збереглася у музеї – 100 тисяч гривень з держбюджету виділили на дослідження образу та вітрину німецького виробництва, де ікона могла б зберігатися. За розмитнення вітрини 50 тисяч гривень заплатила Волинська облдержадміністрація. Борис Клімчук знав цінність історичної культурної спадщини для прийдешніх поколінь та пишався своїм краєм. Пам'ятником йому як людині залишаються Музей Волинської ікони, Музей Ігоря Стравінського в Устилузі та Музей В'ячеслава Липинського у Затурцях.

Кульмінацією заходу стало вручення другої премії імені Бориса Клімчука. Дочка Бориса Клімчука Юлія Троц та голова Благодійного фонду "Рідна Волинь" Дмитро Глазунов вручили її колективу музею, адже збереження чудотворної ікони можна вважати однією з найвизначніших подій в історії Волині та України. Юлія Троц зауважила, що Борис Петрович, як держслужбовець високого рангу, приймав багато рішень, але серед них були й такі, які він ухвалював не через те, що був змушений, а з великим задоволенням – наприклад, повернення ікони у Музей та її збереження були його радістю та гордістю.

Надрукувати
мітки:
коментарів