Поділитись:

На Любомльщині люди конфліктують з місцевим лісгопом через вирубку лісу

Вівторок, 29 грудня 2015, 11:23
На Любомльщині люди конфліктують з місцевим лісгопом через вирубку лісу

Через активну виробку лісу в селі Заболоття Любомльсьго району, селяни вийшли на трасу аби її заблокуввати і таким чином звернути увагу громадськості до лісопаду.

Люди уже протягом двох тижнів блокують підприємство і не дають вантажівкам із деревиною виїхати за паркан. За цей час не випустили жодної машини, - йдеться у сюжеті каналу НТН.

"Тримаємо їх в облозі, не даємо вивозити, і вони не приїжджають, не беруть. Ми бачимо, що паперів, які підтверджували право на вирубку лісу у керівництва немає, і це все незаконно. Якби вони їх мали, то давно вже нам їх пред'явили б і вивезли те, що вже вирубано", - оборюється місцевий мешканець Анатолій Сташук.

На даний час вирубка припинилася, але селяни не заспокоюються, адже важка техніка вщент розбила дороги та знищила місцеві насадження дерев.

Заспокоїти розлючених людей спробували лісники й керівництво підприємства. Переконують - усі вирубування законні, а молодих дерев не нищать.

"Тут ліс зараз достиг стиглості - більше 82 років, це є головне користування, яке по таксаційних описах ми повинні зрізати. Якщо він буде перестиглий і буде стояти - не матиме тієї цінності", - переконує лісничий Микола Дець.

Ні для кого не є секретом, що волинську деревину продають за кордон. Лісівники зізнаються: польські підприємства платять значні кошти за український ліс. Та одразу ж виправдовуються - до місцевого бюджету з того відраховують чималі податки.

"Цього року в Заболоттівську сільську раду було заплачено 36 тисяч, а в Любомль, на спецрахунок сільської ради - 64 тисячі. Тобто, в загальному 100 тисяч податків перераховано", - повідомив директор Прибузького лісгоспу Григорій Ющук.

Селяни продовжують протестувати і закликають правоохоронні органи перевірити правомірність вирубки лісу на території села та представлення громадськості необхідних документів, які підтвердили б правомірність "таксаційних описів".

Надрукувати
мітки:
коментарів