Поділитись:

ФБР розслідуватиме вбивство журналіста Шеремета

П'ятниця, 22 липня 2016, 15:10

Президент України Петро Порошенка доручив правоохоронцям створити оперативну групу із розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета на чолі з Хатією Деканоідзе.

Порошенко вимагає, аби до цієї групи увійшли найкращі спеціалісти та слідчі, - про це повідомляє Адміністрація Президента.

"Це справа нашої честі – вжити всіх заходів, щоб в найкоротші терміни цей злочин був розкритий", - наголосив він.

Також Порошенко доручив міністру закордонних справ Павлу Клімкіну зв'язатися з партнерами з Європейського Союзу для того, щоб запросити їх експертів для розслідування вбивства журналіста.

Крім того, Президент повідомив, що попросив допомоги й у США: участі в роботі групи експертів Федерального бюро розслідувань, які володіють унікальними методами дослідження вибухової техніки.

Як повідомив речник держдепартаменту США Джон Кірбі, ФБР вже взялося за справу, – інформує Еспресо.

"Ми вітаємо заяви поліції та генерального прокурора про те, що цей злочин буде розслідуваний у повній мірі і злочинці будуть притягнуті до відповідальності, Федеральне бюро розслідувань почало допомагати українській владі у розслідуванні", – заявив він.

Натомість екс-перший заступник голови Адміністрації Президента Андрій Портнов запевнив, що ФБР не має юрисдикції та процесуальних можливостей для роботи в Україні.

"Правоохоронні начальники заявили, що до розслідування сьогоднішнього вбивства журналіста залучать ФБР. Слід зазначити, що в іноземного правоохоронного органу на території України немає ні юрисдикції, ні компетенції, ні слідчих або оперативних потужностей, ні встановлених законом прав і обов'язків, ні кадрових ресурсів, ні процесуальних можливостей", – написав він у Facebook.

Портнов додав, що ФБР не мають права організовувати та проводити експертизи чи давати вказівки слідчим і прокурорам.

"Заяви влади про притягнення до розслідування ФБР США - дешевий піар", – зазначив він.

Своєю чергою, Хатія Деконаїдзе повідомила, що Федеральне бюро розслідувань США таки допомагатиме у розслідуванні справи.

Про це вона написала у Facebook після зустрічі з американцями 21 липня.

"Щойно закінчилася зустріч з представниками ФБР. Вони допомагатимуть у розслідуванні", – написала вона і попросила ЗМІ не поширювати неперевірену інформацію про цю справу.

Нагадаємо: 20 липня в Києві журналіст "Української правди" і ведучий радіо "Вести" Павло Шеремет загинув в результаті вибуху автомобіля. Автомобіль належав керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було.

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 листопада 2019
09 листопада 2019
25 жовтня 2019
20 жовтня 2019
19 жовтня 2019
30 вересня 2019
27 вересня 2019
03 вересня 2019
02 серпня 2019
15 червня 2019
23 травня 2019
24 квітня 2019
09 квітня 2019
28 березня 2019
14:00