Поділитись:

У 2016 кількість аварій на українських дорогах різко зросла

Вівторок, 02 серпня 2016, 12:42

В Україні майже на третину зросла кількість ДТП. Таку статистику оприлюднило управління безпекидорожнього руху МВС.

За його даними, якщо за перше півріччя минулого року в країні сталося трохи більше 60 тис аварій, то з січня до кінця червня нинішнього – понад 72 тисяч. Найчастішеавтомобілі потрапляли в ДТП в столиці, найрідше – на підконтрольній українській владі території Луганської області, – повідомляє "Сегодня".

Види

Головний патрульний Києва Юрій Зозуля каже, що серед виявлених порушників є і молодь, і люди у віці. В середньому за добу зараз в країні відбувається 396 аварій (у минулому році – 329). Дорожні поліцейські уточнили, що види аварій траплялися найрізноманітніші – майже в тисячі випадків автомобілі перекидалися, наїжджали на перешкоду майже 1500 авто, на пішоходів – більше 3970. Іншу частку аварій становить наїзд на припарковані машини, зіткнення на трасах, наїзди на велосипедистів і інші. Поліція наводить статистику, де і чим найчастіше грішать водії. Наприклад, приріст зіткнень найбільший у Вінницькій області, приріст наїздів машин на припарковані авто – у Волинській, наїздів на велосипедистів – в Кіровоградській.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ПАРКОВКИ У ЛУЦЬКУ В НЕДОЗВОЛЕНИХ МІСЦЯХ: ХАМСТВО ЧИ БЕЗВИХІДЬ?

У МВС додають, що за півроку багато аварії сталися через поганий стан доріг – в результатікілька десятків людей були травмовані, п'ятеро загинули. Крім того, більше 200 аварій сталися з вини дітей: в них постраждали більше 230 дітей, семеро загинули.

Причини

Головними причинами аварій дорожні поліцейські називають перевищення швидкості, порушення правил обгону, виїзд на зустрічну смугу і пияцтво за кермом. За статистикою, найбільша кількість водіїв, які їхали за кермом в стані алкогольного сп'яніння, у Тернопільській області (в поліції пояснюють це тим, що їх стали активніше виявляти). В цілому в країні аварій через п'яниць стало більше майже на третину, в таких аваріях за півроку загинули 150 осіб, а число травмованих перевалило за 1620. Поліцейські вважають, що причина зростання аварій – психологічна.

"Дізнавшись, що більше не буде даішників, багато водіїв розслабилися і дозволяють собі порушувати. Цей перехідний період небезпечний, але в новій патрульній поліції, яка контролює ситуацію на дорогах, все ж поступово підсилюють контроль, попереду – створення дорожньої поліції", – неофіційно розповів нам один з керівників в МВС.

Офіційно в відомстві ситуацію з аварійністю не коментують, але уточнюють, що поліцейські справляються не гірше автоінспекторів.

Поліцейські кажуть, що в цілому ситуація на трасах однакова в країні. Наприклад, у Вінницькій області приріст зіткнень пояснюють низкою тимчасових труднощів.

"По-перше,скоротилося число особового складу, який забезпечував безпеку дорожнього руху. Друге відсутність фото- і відеофіксації в автоматичному режимі. Але це – в планах. Третє – недотримання правил водіями та пішоходами", – говорить в. о. начальника секторакомунікацій управління Нацполіціі у Вінницькій області Ірина Добровольська.

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 жовтня 2019
18 жовтня 2019
16 жовтня 2019
15 жовтня 2019
14 жовтня 2019
13 жовтня 2019
12 жовтня 2019
11 жовтня 2019
09 жовтня 2019
02 жовтня 2019
30 вересня 2019