Поділитись:

В Україні створять новий сержантський корпус ЗСУ

Вівторок, 09 серпня 2016, 20:33

В Україні розпочалася робота зі створення нового сержантського корпусу Збройних сил задля побудови професійної армії в країні.

Про це сказав начальник управління роботи з сержантським складом Генерального штабу Збройних Сил України старший прапорщик Олександр Косинський під час брифінгу у вівторок, – повідомляє Укрінформ.

"Суть побудови сержантського корпусу полягає в тому, щоб сформувати професійні Збройні сили України. Контрактнику, щоб отримати право на пенсійне забезпечення, потрібно служити 25 календарних років, згідно з чинним законодавством. Тут постає питання не стільки укомплектування цих посад, скільки утримання фахівців у ЗСУ", – сказав Косинський.

Він також пояснив, чим відрізнятиметься новий сержантський корпус від старого.

"Щодо функцій, якими відрізнятиметься новий сержантський корпус від старого. На цей час функції сержантів у принципі за період починаючи з 90 років були сильно понижені, і напрямок йшов у цілому на підтримання дисципліни... Поступово офіцери стали виконувати функції сержантів... Професійний сержантський корпус повинен забрати в офіцерів багато непотрібних їм функцій. Офіцер – це насамперед стратег. Він повинен планувати навчальний процес або операцію і приймати рішення. Сержанти повинні це рішення втілювати в життя зі своїми солдатами", – пояснив Косинський.

Відповідно до планів ЗСУ щодо створення та розвитку професійного сержантського корпусу, за словами Косинського, передбачається створення вертикалі посад професійного і старшинського складу, системи їх багаторівневої підготовки, наближення такої системи до підходів прийняття в країнах-членах НАТО, розподіл повноважень і відповідальності між офіцерами та сержантами і старшинами у підрозділах, підвищення ролі і відповідальності сержантського і старшинського складу за стан справ у військових колективах.

Робота з формування інституту професійного сержантського корпусу розпочалася у травні 2016 року, після проведення зборів військовослужбовців сержантського і старшинського складу за участю Президента України. За підсумками цього заходу Верховний головнокомандувач Збройних Сил України поставив перед міністром оборони України завдання щодо створення та розвитку дієвого сержантського корпусу.

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 серпня 2019
12 серпня 2019
04 серпня 2019
29 липня 2019
17 липня 2019
09 липня 2019
30 травня 2019
29 травня 2019
22 травня 2019
08 травня 2019
18 квітня 2019
15 квітня 2019
12 квітня 2019