Поділитись:

Через зволікання Волинської облради ЄС може не дати грошей на каналізацію в Шацьку і водолікувальний комплекс на Ківерцівщині

Середа, 04 листопада 2015, 10:43

На межі зриву реалізація двох інфраструктурних проектів Євросоюзу на Волині через те, що Волинська обласна рада не прийняла рішення про співфінансування.

Один із проектів – водолікувальний комплекс в селі Грем'яче Ківерцівського району, а другий – будівництво каналізації в Шацьку. Однак до кінця року з обласного бюджету мають бути виділені гроші на сплату частки співфінансування. Якщо цього не відбудеться – кошти від партнерів з ЄС не надійдуть і проекти будуть закриті незавершеними, - повідомляє ІА "Волинські новини" із засідання бюджетної комісії обласної ради 3 листопада.

Але для цього потрібно прийняти сесійне рішення про виділення коштів на співфінансування. Однак каденція депутатів облради, яка ось-ось має скласти повноваження, вже не збереться. Про те, коли новий склад облради збереться і вирішить всі організаційні та бюджетні питання – невідомо.

Зокрема, на водолікувальний комплекс в частині будівництва критого басейну потрібно 900 тисяч гривень з обласного бюджету. А на каналізацію в Шацьку – 1,377 мільйона гривень.

Так, проект будівництва водолікувального комплексу мав завершитися 22 листопада, але термін продовжили до 22 грудня. До цього часу мають бути не лише проведені всі платежі, а й підписані акти виконаних робіт і акти прийому. Якщо гроші не виплатять і не будуть підписані акти, то кошти від Євросоюзу теж не надійдуть.

Подібна ситуація і в Шацьку: якщо 1,377 мільйона гривень не будуть проведені як платежі до кінця бюджетного року, то з ЄС не надійде і 8 мільйонів гривень на каналізацію. Найголовніша проблема у вирішенні цього питання: на виділення коштів необхідно прийняти сесійне рішення. От тільки, коли сесія розпочне роботу і чи погодиться нова каденція підтримувати рішення комісії попередньої каденції депутатів – невідомо.

Нагадаємо, цьогоріч декілька сесій тривали по 4-5 пленарних засідань. Відтак, термінові рішення не приймалися через те, що депутати облради не збиралися і йшли на тривалі перерви, часто сесія не збиралася, бо не було кворуму.

Надрукувати
мітки:
коментарів