Поділитись:

Українська компанія друкує на 3D-принтері енергозберігаючі будинки (фото)

П'ятниця, 19 серпня 2016, 20:32

Автономне, енергозберігаюче, "розумне" житло тепер можна купити в Україні.

Компанія PassivDom півроку тому вирішила створити будинок, який би вмів максимально утримувати тепло, контролювати якість повітря в приміщенні і фільтрувати воду, а також, щоб при необхідності його можна було легко і швидко перевезти в інше місце, – інформує ABCnews.

Результатом роботи став проект modulOne – будинок площею 36 кв. м і вагою всього 12 тонн, який обійдеться в 30-60 тис. євро залежно від комплектації. Офіційна презентація будинку пройшла у вівторок, 16 серпня.

"Коли ми почали цей проект, то зрозуміли, що нам потрібно шукати альтернативу дереву, стали і бетону, оскільки ці матеріали важкі і з часом руйнуються", - розповідає засновник стартапу Максим Гербут під час презентації. Останні 15 років він працював в компанії, яка займається встановленням вікон і дверей "Амтек". Окрім цього, він кандидат фізико-математичних наук і захистив дисертацію з фізики твердого тіла.

Із його слів, команда вирішила використовувати в будівництві скловолокно, поліуретан, спеціальні полімери, стійкі до ультрафіолету. Стіни будинку зроблені зі складного полімеру, який працює як зовнішні балки, завдяки чому будинок легко перевезти. Балки і стіни будинку друкує 3D-принтер, щоб каркас був цілісним.

"Головна проблема була в тому, що ті матеріали, які дають необхідні показники по теплоізоляції, були дуже дорогими. Ми вирішили робити інші, але за допомогою 3D-друку, друкуючи з металопластикових ниток складну структуру волокна. Це основа будинку, яка робить його максимально міцним", – говорить засновник.

Одночасно три промислових робота KUKA друкують пошарово стіни. Потім каркас наповнюється вакуумними панелями, спіненим поліуретаном і спіненим склом.

Зі слів Максима Гербут, вакуумні панелі з енергоефективності близькі до пінопласту. Потім в каркас вставляються вікна і двері. Щоб тепловтрати через скло були мінімальними в кожному вікні встановлені по шість стекол загальною товщиною 20 см.

Передбачається, що в будинку буде встановлена ​​система Nest, яка буде контролювати температуру, вологість повітря, рівень води в баку, кисень і навіть погоду - в залежності від прогнозів синоптиків регулювати температуру в приміщенні. До того, ж будинок буде підключений до загальної системи і в разі будь-якої поломки диспетчер зможе виправити її дистанційно або викликати спеціальну службу.

Енергію будинок отримує від сонячних панелей на даху. Запас акумулятора - 68 кВт⋅ч. Творці обіцяють, що при температурі повітря на вулиці -61, в будинку він зможе підтримувати її на рівні 22 градусів тепла. Також в будинку є бак об'ємом 900 літрів з четирёхуровневой фільтрацією. Передбачається, що одну і теж воду можна використовувати 4-5 місяців.


Найдорожчий модуль коштує 60 тис. євро.

У нього входить комплекс необхідних приладів і меблів: побутова техніка, побутові речі, кухня, санвузол, опалення / охолодження, вентиляція з контролем рівня кисню, управління всіма інженерними системами за допомогою смартфона, хмарне відеоспостереження, сигналізація. Також у вартість входить автономне електропостачання, (сонячні панелі, акумулятори) автономне водозабезпечення (900-літровий запас води, фільтри для використання будь-якої води (озеро, колодязь, річка), автономна каналізаційна система.

Однак система пристрою будинку і енергетичні потужності сонячних панелей не дозволяють встановити в нього електроплиту. Тому приготування страв передбачено в мікрохвильовці і пароварці.

Також в приміщенні повністю укомплектований санвузол з душем, туалетом та пральною машинкою. Є бойлер на 200 літрів і бак запасу питної води з 11-ступінчастою фільтрацією, також на 200 літрів.

Модуль за 30 тис. євро продається без меблів і всіх інженерних систем. Передбачається, що його будуть купувати на додаток до першого для розширення площі будинку. З'єднуватися він буде через загальну герметичну двері.

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 лютого 2020
14:00
25 лютого 2020
24 лютого 2020
21 лютого 2020