Поділитись:

Поезія, карате, поліатлон: яким хобі надають перевагу луцькі поліцейські

П'ятниця, 19 серпня 2016, 12:31

Ми звикли бачити патрульних поліцейських під час виконання своїх обов'язків у формі, відповідальними та серйозними. Але мало хто знає, що вони люблять і чим цікавляться поза роботою.

"Таблоїд Волині" вирішив дізнатися, наскільки луцькі патрульні різносторонні особистості та які хобі займають значну частину їхнього вільного часу.

* * *

Мар'яна Олексюк

Як стверджує Мар'яна, вона з дитинства тягнулась до малювання, але займатись мистецтвом серйозно почала з 13 років та провчилася п'ять років у художній школі. Після закінчення школи мріяла бути дизайнером, але батьки не підтримали.

Малювати Мар'яна може годинами, коли є натхнення і муза. Час роботи над картинами різний, залежно якими фарбами працює – олійними чи акриловими – і, звичайно, від розміру полотна. Остання з робіт, розміром 1,5 м на 1 м, була намальована за тиждень. Свої картини художниця не продає, а лише дарує коханому, рідним і друзям, які підтримують її захоплення. Для самої дівчини таке хобі – це можливість розслабитися, відпочити від виснажливої роботи в поліції.

Юлія Гірдвіліс

Свою творчість Юлія проявила ще у 7-8 років, коли написала перший вірш. Він був про апельсин, який не могли поділити однокласники. Серйозніше поезією захопилася уже в університеті. Якогось жанру чи форми творів Юлія не дотримується. Пише про почуття, про рідних чи побутові проблеми, а також про АТО, однак віршами на останню тему майже не ділиться, оскільки вона для дівчина непроста. Головні читачі Юлії – її рідні і друзі.

Творить поетеса, коли є настрій і час. Однак, буває, що займається домашніми справами, а в голові снують різноманітні рими, тоді за 5-7 хв можуть народитися повноцінні віршовані рядки. Першу свою збірку віршів "Мне легко говорить стихами" (українською і російською мовами) вона випустила три роки тому. Кількість примірників – 30 штук, цього вистачило для найближчих людей. Задумується авторка і над тим, щоб в майбутньому видати ще одну збірку. Своєю ж улюбленою поетесою називаєЛіну Костенко, яка подобається вмінням передати думки і почуття в рядках.

З останнього:
Вона гордо посміхалась,
Несла звісточку до тата.
Бігла швидко, оберталась
"Мій коханий став солдатом!"
Глянув батько доньці в очі.
Йде у бій за брата брат.
"Там, де кулі дні і ночі,
Там тепер і твій солдат!"
"Тату! Зможе все він подолати!
Береже державу рідну!
Буде ворога стріляти!
Буде службу нести гідно!"
Дні минали швидко-швидко,
А солдат все воював.
І кінця війні не видно
"Він повернеться" – казав.
Все чекала, виглядала,
І дзвонила все солдату
І на свято , на Купала,
Звістку доньці приніс тато.
"Твій найкращим був у роті!
Йшов у бій завжди сміливо,
Та на полі, у спекоту,
Ворог з неба в нього вцілив".
Поблідніла донька вмить,
Пригадала дні щасливі.
Як тепер усе болить!
Як тепер їй все не миле!
Вона сумно посміхалась,
Несла квіти для солдата,
І назад не оберталась.
"Ось, малюк !Тут спить твій тато!.."

Анна Видринська

Хобі у Анни дещо незвичне для дівчат – кіокушинкай, один з найжорсткіших видів карате. Займається ним уже три роки у клубі східних єдиноборств "Ояма". До цього 10 років ходила на танці.

Дівчина каже, що з першого тренування знайшла спільну мову з тренером і зрозуміла, що це її вид єдиноборств. Кіокушинкай став частиною життя, за що вдячна тренерові, який є і сенсеєм, і товаришем , і другим батьком. Близькі люди спочатку хвилювалися, коли дівчина приходила з тренувань із синцями, але потім звикли. До роботи в поліції тренування були щодня, а в окремі дні по 2-3 рази. Тепер – максимально по можливості, навіть після нічної зміни на роботі. Останнє з досягнень Анни - Чемпіонат України з хортингу в Києві, де зайняла 3-є місце. Крім того, Анна володіє жовтим поясом. Надалі планує не припиняти занять і досягти вищих за рангом поясів.

Дмитро ХудичЦей юнак познайомився з дзюдо у 2 класі завдяки батькам, які привели його в луцьку спортивну школу "Динамо". Сподобалося настільки, що більше 10 років не покидає його. Таке хобі допомогло і під час навчання у поліції, оскільки Дмитро мав хорошу фізичну підготовку і вже володів прийомами самооборони. Хоча казати, що дзюдо для Дмитра просто захоплення – неправильно.

У 2010 році він завоював бронзу на Кубку Європи у віковій категорії до 16 років, а в 2014 році в Луцьку під час всеукраїнського турніру з дзюдо на призи Руслана Машуренка отримав почесне звання "Майстер спорту України". Наразі спортсмен не відкидає думок і про викладання самооборони на тактичній підготовці в поліції для правоохоронців.
Олена Чабан

Вирощування квітів і декоративних дерев відкрив для Олени її чоловік. Він мав професійну освіту і добре розумівся в цьому, тому ділився знаннями із дружиною. Результати такого захоплення використовували для прикрашання свого будинку та подвір'я. У зв'язку з новою роботою в поліції, Олена перебралась у Луцьк і приділяти багато часу квітам не може. Так у неї пропали фіалки, а за орхідеями, які менш вибагливі, допомагають доглядати знайомі.

Жінка каже, що таке захоплення – хороша розрядка після роботи і стверджує: рослини теж відчувають любов. Найбільше їй подобається досліджувати розвиток кореневої системи, як проходить розмноження і як правильно пересаджувати. Сьогодні Олену все більше цікавить хобі дітей, оскільки син займається спортом, а донька - музикою.Олексій Дмитрієв

Своє знайомство з історичною реконструкцією Олексій розпочав у 2001 році. Він сам знайшов однодумців, бо цікавився історією та подобалась присутність романтизму в цій справі. Зараз хлопець є учасником клубу історичної реконструкції "Лучеськ". Як стверджує поліцейський, історична реконструкція – це не лише лицарські бої, а й відтворення обладунків, одягу, побуту різних періодів і народів. Своє спорядження хлопці, як правило, купують в досвідченіших реконструкторів або виготовляють власними силами.

До роботи в поліції Олексій активно тренувався і відвідував фестивалі з виступами. Зараз часу на це не вистачає, цього року був лише на одних змаганнях і за останні 2 місяці відвідав одне тренування.Сніжана Білера

Для багатьох поліатлон невідомий чи незрозумілий вид змагань, але тільки не для Сніжани. Вона одразу пояснила, що поліатлон включає комплекс багатоборств: літній – плавання, стрільбу з пневматичної зброї, біг на коротку і довгу дистанцію, до зимового входять лижна гонка, стрільба з пневматичної зброї і силова гімнастика. Сніжана почала займатися цим видом спорту з 8 класу. Завдяки тому, що дівчина і до того була знайома з плаванням і легкою атлетикою, у 10 класі вона вже виконала кандидата в майстри спорту і почала виступати за університетську збірну з поліатлону.

Сніжана неодноразово вигравала Чемпіонати України і стверджує, що цей вид багатоборства доволі молодий (з 1991 року), тому великої популярності в нашій країні не набрав. Виявляється, поліатлон не входить і в олімпійську програму.

Наразі кількість тренувань дівчина зменшила через роботу в поліції. Найближчою ціллю в спорті називає виконання майстра спорту України з поліатлону.

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 лютого 2019
03 січня 2019
26 грудня 2018
23 грудня 2018
22 грудня 2018
12 грудня 2018
07 грудня 2018
03 грудня 2018
23 листопада 2018
22 листопада 2018
08 листопада 2018
03 листопада 2018
02 жовтня 2018
17 вересня 2018
04 вересня 2018