Поділитись:

Дезінфекційні пости на Волині працюють цілодобово

Вівторок, 30 серпня 2016, 18:10

Два контрольно-аропускні пункти облаштовано, зокрема, коло с. Кортеліси (Ратнівський район).

На в'їзді до села працюють так звані дезбар'єри. Це – пропускні пости на під'їзді до села, де працюють ветеринари, поліцейські та представники ДСНС. При чому – цілодобово, – повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

"Через цей пункт, а це – основна дорога, що веде до Корелісів, проїжджає транспорт, що проходить обов'язкову дезінфекцію та огляд, – наголосив перший заступник голови Ратнівської райдержадміністрації та керівник епізоотичної комісії Євген Саврук. – Окрім того, безпосередньо в селі працюють дві групи, до яких уходять два ветеринари, двоє представників ДСНС та правоохоронці. Представники цих груп здійснюють обхід дворів, описують свинне поголів'я, виявляють хворих тварин та здійснюють дезінфекцію".

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЗБУДНИКАМИ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ НА ВОЛИНІ МОЖУТЬ БУТИ ДИКІ СВИНІ, – ГУНЧИК

Як констатують фахівці, впродовж останніх днів хворих тварин не виявлено. Ті, діагноз у котрих підтвердився раніше, – утилізовано. Загалом же утилізовано 11 тварин, про що складено відповідні акти.

Карантин триватиме не менше 40 днів, як і передбачено нормативними документами. Відповідно, й функціонуватимуть дезінфекційні пости.

"Епізоотична ситуація – дуже важлива, – наголосив голова ОДА Володимир Гунчик. – Позаяк маємо зробити все, аби не допустити поширення вірусу. Для людей він не становить особливої загрози, але може обернутися неабиякими економічними збитками. Тому маємо максимально ефективно спрацювати в цьому напрямку. Разом із тим, не слід забувати, що на постах працюють люди, працюють цілодобово, тому потрібно подбати і про умови роботи".

"Поки немає гарячого харчування, але в цьому напрямку працюємо, – зазначив голова Ратнівської РДА Андрій Харлампович. – За день-два налагодимо й таку систему. Якщо маємо інформацію, що виявлено тіло тварин будь-де, то одразу кидаємо всі сили, аби виявити чи не виявити збудник та утилізувати рештки тварини".

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЯКЩО АФРИКАНСЬКА ЧУМА "ПІДЕ" ВОЛИННЮ – ВИРІЖУТЬ ВСІХ СВИНЕЙ

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 лютого 2020
22 лютого 2020
18 лютого 2020
17 лютого 2020
14:21
13 лютого 2020
12 лютого 2020
12:19
11 лютого 2020
10 лютого 2020
06 лютого 2020
03 лютого 2020
31 січня 2020
17:05