Поділитись:

Волинський бурштин може опинитися в руках сумнівних фірм, - депутат Волиньради

Понеділок, 11 січня 2016, 19:41
Волинський бурштин може опинитися в руках сумнівних фірм, - депутат Волиньради

Депутат Волинської обласної ради Борис Бабійчук сумнівається в діяльності фірм, які прагнуть отримати дозвіл на геологічне вивчення на предмет бурштиноносності, в тому числі дослідно-промислової розробки, ділянок, розташованих у Волинській області.

Про це він інформував на власній сторінці у Facebook.

Публікуємо його допис без змін:

"Зметикувати на трьох ! або як узаконити дерибан бурштину. Нікому не секрет, що наші волинські землі багаті на бурштин, але нічого не робиться для того, щоб законно його видобувати і одержувати дохід в місцевий та державний бюджети.

На сьогоднішній день найшлися три спритних підприємства, які подали до Волинської обласної ради заяви з проханням погодити суб'єктам господарювання надання надр у користування з метою геологічного вивчення на предмет бурштиноносності , в тому числі дослідно-промислової розробки, ділянок, розташованих у Волинській області.

Вроді все добре. Депутатом обласної ради В.А. Столяром був розроблений проект рішення, який пройшов юридичний висновок, та висновок Управління екології та природних ресурсів. Одержано застереження, що надра для геологiчного вивчення, розташованi в зонi розмiщення природоохоронних територiй
(природно - заповiдний фонд, водний фонд, лiсовий фонд)...

Тобто при провадження господарської діяльності, в разі нанесення екології шкоди, ці фірми повинні будуть відшкодувати збитки за заподіяну шкоду.
Розглянемо наших фігурантів - хто вони такі.
ТзОВ "ЕРІДГРОУ ПРОДАКШН", ТОВ " ТРЕТІЙ РЕГІОН ", ПП "ТРИОЛ".

Податкові платежі грн. за рік:
ТзОВ "ЕРІДГРОУ ПРОДАКШН" 2013р.-2215.11, 2014р.- 2723.07, 11місяців 2015р. - 7872,07.

ТОВ " ТРЕТІЙ РЕГІОН " 2013р.-3028.81, 2014р.- 30495.03, 11місяців 2015р. - 45234.49.

ПП "ТРИОЛ" 2013р.-1988.44, 2014р.- 6130.12, 11місяців 2015р. - 190.55

Кількість працюючи і виплачена зарплата за 2015р.

ТзОВ "ЕРІДГРОУ ПРОДАКШН": 1 працівник, виплачено ЗП - 11832.05
ТОВ " ТРЕТІЙ РЕГІОН " : 3 працівника, виплачено ЗП - 27354.35
ПП "ТРИОЛ" : даних немає, а в 2014р : 1 працівник, виплачено ЗП - 2436.

Основні засоби, якими володіють підприємства станом на 31/12/2014р:
ТзОВ "ЕРІДГРОУ ПРОДАКШН": основні засоби відсутні.
ТОВ " ТРЕТІЙ РЕГІОН " : залишкова вартість ОЗ - 4754.9 тис.грн
ПП "ТРИОЛ" : основні засоби відсутні.

Відповідно зо ЗУ України на на пошук (розвідку) корисних копалин потрібно мати ліцензію, в якій зазначаються вимоги до провадження господарської діяльності з пошуку (розвідки) корисних копалин.

"2.1. Суб'єкт господарювання, що проводить діяльність з пошуку (розвідки) корисних копалин, повинен мати :
фахівців, які мають відповідну геологічну або гірничотехнічну освіту та професійну підготовку з проведення робіт, що засвідчується документами державного зразка. При цьому технічне керівництво геологорозвідувальними роботами можуть здійснювати особи, які мають закінчену гірничотехнічну освіту з відповідної спеціальності; обладнання, машини та механізми, виготовлені відповідно до стандартів або технічних умов, згідно з галуззю застосування, зазначеною в інструкції з експлуатації; технологічні засоби, експлуатація яких відповідає вимогам нормативно-технічної документації заводу-виготовлювача, ремонтній документації, вимогам з охорони праці та довкілля;"

З вище наведених фактів випливає, що дві фірми фізично не можуть мати ліцензії.

Я так розумію, якщо ВОР має погодити дозвіл на ліцензійний вид діяльності, відповідно фірми, які претендують на дані види робіт, повинні пред'явити свої ліцензії. Так-як в поданих документах заявниками, відсутні відомості про наявність ліцензії на проведення господарської діяльності з пошуку (розвідки) корисних копалин, то слід вважати що вони просто їх не одержували.

Природні багатства області - це фінансовий ресурс громади. Використавши його ефективно, ми зможемо забезпечити економічний, ріст регіону . Саме тому ми не повинні допустити розкрадання ресурсів або однобоке збагачення ділків, які працюють в напівпрозорих схемах, використовуючи ліси, озера і корисні копалини нашої області"

Надрукувати
мітки:
коментарів