Поділитись:

За єврокошти на Волині відновили меліоративні мережі

Вівторок, 25 жовтня 2016, 11:14

За кошти Євросоюзу у Ковельському та Ратнівському районах Волинської області розчистили 240 кілометрів каналів.

Проект "Відновлення меліоративної мережі для сприяння економічного зростання сільських територій Волинської області" втілювався упродовж двох років, – інформує ВРДНТКУ.

Від справності меліоративних каналів залежить родючість ґрунтів, а отже те, чи господарюватимуть на землях люди. Експерт з питань фінансування програми ЄС "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні" Бернард Вендел пересвідчився, що осушені землі дають урожай: "Я вражений тим, що вдалося побачити. Я ніде не бачив такої гарної моркви, як та, яку вдалося виростити у регіоні, де втілювали проект. І це свідчить про високий потенціал осушених земель".

За словами заступника начальника управління облдержадміністрації, координатора проекту Наталії Кролік, відновлення меліоративної мережі уже засвідчує позитивний вплив на ґрунт і якість води, зокрема знизився об'єми забруднених вод, які потрапляють у криниці, річки й водойми, і таким чином покращився стан навколишнього середовища. Зросла родючість ґрунтів.

Також під час реалізації проекту здійснили низку ґрунтознавчих та гідрогеолого-меліоративних досліджень, аби люди могли ефективно господарювати на осушених землях. Усе це – за кошти програми ЄС "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні".

За коши ЄС виготовили агрохімічні паспорти для усіх власників паїв на територіях, де реалізовувався проект.

"Це комплексний проект, проведений із науковими дослідженнями, з агрохімобстеженнями, з інформуванням населення. Це пілотно-показовий проект за останні 30 років", – зазначив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко.

Експерт з питань фінансування програми ЄС "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні" Бернар Вендел вважає, що потрібно створити експериментальну ферму і продемонструвати місцевому населенню, як можна заробляти на меліорованих землях.

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 січня 2020
14 січня 2020
13 січня 2020
08 січня 2020
06 січня 2020
30 грудня 2019
26 грудня 2019
20 грудня 2019
19 грудня 2019
18 грудня 2019
15 грудня 2019
08:15
09 грудня 2019