Поділитись:

Із українського ринку зникла "Лада"

П'ятниця, 25 листопада 2016, 21:28

Російські автомобілі зникають з продажу в Україні: "АвтоВАЗ" призупинив поставки "Лади" українським дилерам.

Зараз на складах останніх залишилися лише "Ниви". Інші моделі скінчилися. І коли знов з'являться у салонах – невідомо, – повідомляє "Главком".

Про те, що зараз в Україні фактично неможливо купити "Ладу" (окрім "Ниви"), журналісти дізналися, завітавши в один з салонів "АвтоВАЗу" в Києві. Як повідомив менеджер представника російського концерну, старі запаси машин скінчилися. А нових партій росіяни поки що не обіцяють.

Автомобілі ВАЗ були серед найдешевших в країні. Наприклад, "Лада Гранта" коштувала всього 189 000 гривень та входила до рейтингу найдешевших в Україні. Але, не дивлячись на це, останнім часом українці купували російські машини дуже погано. Наприклад, у жовтні цього року, за даними асоціації "Укравтопром", в країні було продано всього 80 автомобілів "Лада". Для порівняння, Toyota закінчила той же самий місяць з показником 777 машин.

Частка "АвтоВАЗу" в Україні падає останні декілька років. В нещодавньому дослідженні "Главком" підрахував, що за останні чотири роки частка "Лади" на українському ринку скоротилася більш ніж в п'ять разів: з 11,3% до 2,1%.

Найвеселішим за всю історію російського бренду в Україні виявився 2016-й. З початку року Міжвідомча комісія ввела на всі без винятку авта, зібрані в Росії, єдиний податок – 10,41% від вартості машин. Окремим виробникам пощастило ще менше. Наприклад, для "АвтоВАЗу", який має найбільшу частку в Україні серед російських постачальників автомобілів, ставку підвищили до 14,57%. Найменше ж пощастило компанії, яка випускає УАЗи, – "Соллерс – Далекий Схід". Для неї спецмито визначили на рівні 17,66%.

Чиновники пояснили необхідність митного "оброку" боротьбою з нечесною конкуренцією. Росія дотує своїх виробників. Тому вони мають перевагу перед автозаводами інших країн, яким доводиться виживати без підтримки держави.

До того ж з 2016 року між Україною і Росією більше не діє зона вільної торгівлі. А це означає, що з імпортних російських авто збирають ще 10% податку. Так що тепер "АвтоВАЗ" при ввезенні автомобілів в Україну повинен платити майже 25% податків від вартості автомобіля.

Такі ставки податку не могли не позначитися на ціні російських автомобілів. Після введення мит з "десятки" найдешевших авт в Україні вилетіли практично всі моделі "Лади". Залишилася тільки "Гранта". А таку новинку, як розрекламована Lada Xray, "АвтоВАЗ" і зовсім не ризикнув виводити на ринок України.

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 лютого 2019
14 лютого 2019
12 лютого 2019
11 лютого 2019
10 лютого 2019
07 лютого 2019
06 лютого 2019