Поділитись:

Пам'ятник Степану Бандері біля РАЦСу: "Так" чи "Ні"

Субота, 26 листопада 2016, 10:00

Лучани вважають, що пам'ятник Степану Бандері не потрібен навпроти місця, де одружуються молодята.

Про це стало відомо під час прямого ефіру ток-шоу Протилежний Погляд LIVE.

Ще за часів головування у Луцьку Богдана Шиби міська рада ухвалила рішення про встановлення пам'ятника Степану Бандері біля РАЦСу. За десяток років на цьому місці спромоглися встановити лише бетонний постамент.

Упродовж ефіру глядачі мали можливість взяти участь в опитуванні "Чи варто встановлювати пам'ятник Степану Бандері у Луцьку саме біля РАЦСу?" За результатами голосування, стало відомо, що більшість лучан вважають недоречним встановлення монумента біля РАЦСу: "Так" (за встановлення, – К.) відповіли 90 опитаних, "Ні"328.

Гості студії теж дотримуються такої думки.

Так, депутат Луцької міської ради від "Радикальної партії" Олега Ляшка" Сергій Була розповів, що саме у цей округ він пройшов депутатом Луцької міської ради. Прихильників встановлення пам′ятника саме біля РАЦСу було багато, але, разом з тим, чимало лучан вважають, що монумент біля РАЦСу потрібен, але не Бандері.

"Я особсто за те, щоб пам′ятник Бандері був навпроти прокуратури", – зазначив Сергій Була.

Зі слів депутата, гості міста часто дивуються, чому пам′ятник Лесі Українці стоїть навпроти драмтеатру імені Тараса Шевченка, а Шевченко стоїть біля університету Лесі Українки? В чому логіка? На що він жартома відмовідає: "Ми не такі, як всі. Такі ми є, і тим гордимося".

А біля РАЦСу, на переконання Сергія Були, має бути зовсім іншого формату постамент, враховуючи, тим паче, те, що Україна перебуває зараз у стані війні.

"Там повинна бути Мати, яка леліє... Це буде Берегиня нашої держави. Це символ, який, напевно, найкраще показав би те, що є зараз. У РАЦСі люди одружуються, вони виходять, і, мені вважається, що доцільно, щоб там був символ сім′ї", – зазначив він.

Опонент Були, народний депутат України VI скликання від Партії регіонів Анатолій Горбатюк, погодився з такою позицією.

"В Луцьку потрібно порядок навести з цим питанням. Хто відповідає за логіку встановлення пам′ятників? Якщо сьогодні немає чіткої позиції, радьтеся з людьми, із спеціалістами, запрошуйте з інших міст. Але наведемо раз і назавжди в цих питаннях порядок", – зауважив він.

У 2008 році, ще за Богдана Шиби, вулицю Суворова перейменували на вулицю Степана Бендери. Тож на 100% правильно було б пам′ятник Степану Бандері поставити біля прокуратури.

"В прокуратурі за дотриманням законодавства слідкують, відповідають, хай вони кожен день виходять і дивляться в очі првіднику Степану Бандері, який жив за своїм слоганом "Україна понад усе!" – наголосив Горбатюк.

Тим паче, це – центр міста. Урочисті заходи проводити тут буде приємно. Воїни АТО, воїни УПА будуть збиратися, "і не треба буде десь по других окраїнах ходити".

"Логічне завершення: вулиця Степана Бандери, пам′ятник Степана Бандери, і питання зняти", – резюмував він.

Також Анатолій Горбатюк додав, що ставити пам′ятник Бандері, без сумніву, потрібно, тому що УПА зародилася тут, на Волині.

"У Луцькому районі ми маємо 5 пам′ятників командантам УПА, а в місті Луцьку, обласному центрі, таких пам′ятників немає. Тож давайте провіднику ОУН поставим пам′ятник раз і назавжди. Якщо немає кому, то давайте я очолю комітет, і за три місяці пам′ятник зробим", – запропонував він.

Надрукувати
мітки:
коментарів
11 лютого 2019
07 січня 2019
15 жовтня 2018
26 березня 2018
19 березня 2018
13 березня 2018
26 лютого 2018
23 лютого 2018
21 лютого 2018
04 лютого 2018
20:30
03 лютого 2018
01 лютого 2018
26 січня 2018
23 січня 2018
31 травня 2017
10:54