Поділитись:

У Луцьку урочистою ходою вшанували пам'ять жертв Великого Голоду (фото)

Субота, 26 листопада 2016, 19:31

Більше як вісімдесят років тому українці пережили страшну трагедію – голод 1932-1933 років.

Ця трагедію могла зупинити життя всього нашого народу, – зауважують у відділі інформаційної політики Волинської ОДА.

У четверту суботу листопада українці вшановують День пам'яті жертв Голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні.

Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічки до пам'ятників жертвам голодоморів, які постраждали від репресивної політики комуністичної влади.

Саме тому 26 листопада, у День пам'яті жертв Голодоморів, сотні лучан та гостей обласного центру різного віку зібралися на Замковій площі міста та схилили голови у глибокій скорботі та печалі. Завмерла ще одна площа великих і малих міст України, вшановуючи хвилиною мовчання жертв Великого Голоду, запалали ще десятки свічок і лампадок за невинно убієнними співвітчизниками.

Із представників влади до участі в жалобних заходах долучилися голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик та його заступник Світлана Мишковець, Луцький міський голова Микола Романюк та його перший заступник Тарас Яковлев, а також заступник голови обласної ради Роман Карпюк та багато інших.

Раніше ж від Театрального майдану усі небайдужі разом зі священнослужителями та представниками влади пройшлися скорботною ходою до Хресто-Воздвиженського храму, на території якого встановлений пам'ятний знак. До слова запросили Луцького міського голову Миколу Романюка.

"Голодомор – це страшна трагедія українського народу. На Волині голоду, як такого, не було, тому люди з різних куточків України втікали на західноукраїнські землі в пошуках їжі. Сільське населення Волині не відмовляло нужденним. Їм не відмовляли в жодній хаті, ділились останнім шматком хліба. Такі прояви милосердя не підлягають забуттю. Сьогодні ми відкриваємо пам'ятник християнському милосердю на ознаку глибокої вдячності волинянам, які ділилися з ближніми хлібом насущним та рятували їх від голодної смерті", – зазначив Микола Ярославович.

Опісля відбулось офіційне відкриття пам'ятника. Представники духовенства освятити та відслужити панахиду за померлими від голодоморів, а представники органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій – покласти квіти.

Окрім того, голова Волинського крайового братства імені святого апостола Андрія Первозванного та почесний громадянин Волині Андрій Бондарчук закликав усіх вчити історію, яка сьогодні стає потужною зброєю у гібридній війні. Адже тему голодоморів часто використовують недруги, щоби применшити цю трагедію, приховати кількість її жертв, очистити совість винуватців цих подій.

Скорботна колона продовжила рух до Замкової площі, де на бруківці розміщено символічний хрест із чорної стрічки. Після панахиди за невинно убієнними співвітчизниками, митрополит Луцький та Волинський Михаїл звернувся до небайдужої громадськості з такими словами:

"Згадуючи сьогодні тих, хто голодом заморений, та, згадуючи тих, хто їх рятував, ми поставили пам'ятник із вдячністю милосердю християнському. Щоб ми все-таки пам'ятали історію, щоб не короткою була наша пам'ять. Давайте сьогодні не просто поставимо свічку пам'яті, а почитаємо, що таке голодомор і чим він для нас обернувся. Адже це вечір пам'яті. Бо коли не будемо пам'ятати сторінку голодомору, вона прийде до нас знову. Вічна пам'ять голодом замореним!"

На завершення панахиди за мільйонами втрачених у 1932-1933 роках життів та вшанування їхньої пам'яті хвилиною мовчання присутні на вічі виклали на Замковій площі хрест із запалених лампадок. Згадуючи ж страхітливий "закон про п'ять колосків", біля хреста також клали невеликі жмути дозрілого колосся.

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 лютого 2019
20:00
19:55