Поділитись:

У Міносвіти повідомили, якими будуть стипендії у 2017 році

Середа, 30 листопада 2016, 09:16

Із 2017 року планується, що стипендію отримуватимуть не всі студенти з усередненою четвіркою за сесію, а ті, що посіли найвищі місця в рейтингу, складеному вишами.

Таке бачення зміни системи стипендійного забезпечення презентувало Міністерство освіти і науки України, – повідомляє прес-служба відомства.

"Це абсолютно новий, рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. А саме: кожен виш розробить свої критерії для складання рейтингу, що затверджуватимуться вченою радою університету за обов'язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету", –розказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

У Міносвіти також передбачають, що на 90 % місце в рейтингу визначатиме навчальна успішність, а на 10 % – критерії, що визначить ВНЗ. Це допоможе визначити найбільш успішних студентів, навіть якщо за результатами сесії усі вони отримали однаковий середній бал.

"Зараз в проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн на соціальні стипендії та 2 млрд грн на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо перекинути 1,7 млрд грн з соціальних стипендій на академічні, що дозволить не лише повністю профінансувати збільшені соціальні стипендії, а й забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів", – наголосила Лілія Гриневич.

З 50 % студентів, які отримуватимуть стипендії, планується, що 43 % отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7 %.

При цьому для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100 грн, що на 33,4 % більше, ніж в минулому році. Кращі студенти отримуватимуть стипендію на 72,9 % більше ніж зараз – 1600грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму.

При розрахунках МОН зберегло сьогоднішнє співвідношення між мінімальними академічними стипендіями різних типів навчальних закладів, тому і для ВНЗ III-IV рівня акредитації, і для ВНЗ I-II рівня акредитації, і для ПТНЗ збільшення мінімальної стипендії передбачається на 33,4 %.

Таким чином мінімальна стипендія для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації становитиме 830 грн, а для учнів ПТНЗ – 415 грн.

Більш ніж на 100 % збільшується стипендія для кращих студентів, що навчаються на складних спеціальностях, де важко отримати високу оцінку. Зокрема йдеться про природничо-математичні педагогічні спеціальності (вчителів хімії, фізики, біології тощо) та інші математичні, природничі та інженерні спеціальності. Для них стипендія у ВНЗ III-IV рівня акредитації становитиме 2 036 грн, уВНЗ I-II рівня акредитації – 1 536 грн.

У нараді також взяли участь заступник міністра фінансів Сергій Марченко та перший заступник міністра соціальної політики Ольга Крентовська.

Сергій Марченко наголосив, що Міністерство фінансів вже зараз дає згоду на перерозподілення видатків з соціальних стипендій на академічні у розмірі 1,4 млрд, а перед тим, як говорити про перерозподіл у обсягах 1,7 млрд потрібно побачити розрахунки.

При цьому він зазначив, що скоріш за все такий перерозподіл доцільний, але в постанові повинно бути визначено, що академічні стипендії отримує близько 40 % студенів і не більше 50 %.

Було також домовлено, що Міністерство соціальної політики надасть свої пропозиції щодо виплат соціальних стипендій визначеним категоріям громадян.

"Ми зацікавлені, щоб академічні стипендії були більшими за соціальні, щоб студенти з визначених категорій громадян не втрачали мотивації до успішного навчання", – зазначила Ольга Крентовська.

МОН представило й алгоритм, за яким здійснюватиметься перехід від чинної системи стипендійного забезпечення до нової.

"Все просто: якщо студенти здають зимову сесію в грудні, стипендію за новими правилами вони отримають вже в січні 2017 року, а якщо сесія в січні – нова стипендія буде в лютому, при цьому ці студенти отримають за січень стипендію за старими правилами", – пояснила Лілія Гриневич.

Обіцяють, що затримки з переходом на нову систему стипендій не буде. При цьому важливо, щоб Верховна Рада України вчасно прийняла бюджет на наступний рік, бо без цього документа нові правила діяти не почнуть.

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 січня 2020
22 січня 2020
21 січня 2020
09:40
20 січня 2020
18 січня 2020
17 січня 2020
16 січня 2020