Поділитись:

У книгарні "Є" влаштують кіноперегляди

Середа, 30 листопада 2016, 15:16

У луцькій Книгарні "Є" 30 листопада, 1, 2, 5, 6, 7 грудня відбудуться вечори документального правового кіно ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю Docudays UA.

На лучан і гостей міста чекають фільми українських та іноземних режисерів, які змушують думати і шукати рішення, привертають увагу до не помітних на перший погляд і гострих проблем, і які нікого не залишають байдужими, – повідомляють організатори.

30 листопада – 18:30 – "Десять секунд"
(Україна, виробництво BABYLON'13, режисерка – Юлія Гонтарук)

Всього 10 секунд тривав обстріл житлового кварталу "Східний" міста Маріуполь 24 січня 2015 року із систем залпового вогню "Град" з боку території, окупованої проросійськими бойовиками. Але його наслідком стали не лише зруйновані будинки.

Фільм про те, як швидко може змінитися життя, й про те, як навіть після непоправного є речі, які лишаються незмінними.

1 грудня – 18:30 – "Кінець світу"
(Польща, режисерка – Моніка Павлочук)

Протягом однієї ночі мешканці великого міста, стурбовані своєю самотністю, прагнуть спілкування. Деякі телефонують службам невідкладної допомоги, навіть якщо вони їм насправді не потрібні, інші – на радіо, де ведучий з'ясовує, що означає кінець світу для кожного з них. Люди розповідають про трагічне та болюче, незначне й кумедне. Їхня потреба – бути почутими і поділитися з кимось своїм досвідом і переживаннями.

2 грудня – 18:30 – "Гніздо", "На Великдень"

"Гніздо"

(Словаччина, режисерка – Крістіна Шнірцова)

Цей фільм –трагікомічний та інтимний портрет літньої пари зі словацького села. Вони живуть у боргах і ремонтують свій будинок у надії, що їхні діти одного дня повернуться, щоб знову жити з ними.

"На Великдень"

(Україна, режисерка – Світлана Григоренко)

Непрості стосунки доньки і матері.

Як довести своє право вибору?

"Донька: Не треба мене змушувати, щоб я вірила!

Мама: Але ж я можу сказати те, що я думаю, чи мені мовчати?!

Донька: Ні, не мовчи… А я говорю те, що я думаю!"

Думки – різні. Світогляд – різний. Правда – різна. Чи стане "інакше" почутим?

5 грудня – 18:30 – "Тягар доказів"
(Німеччина, режисер – Стефан Кессіссоґлу)

Вони перетинали моря та ризикували життям, щоб нарешті дістатися фортеці Європи – Чеської Республіки… але найбільше випробування ще попереду... Два шукачі притулку боряться за свою правду, яку неможливо довести… Фільм порушує питання відповідальності за людське життя.

6 грудня – 18:30 – "Остап", "Люди, які прийшли до влади", "Пісня бійця"

"Остап"

(Україна, режисер – Тарас Дронь)

Фільм про двох братів: один із них у Львові вдома, інший – у полоні в Донецьку, лежить у лікарні після останніх боїв за донецький аеропорт. Вони обидва вірять, що ще зустрінуться.

"Люди, які прийшли до влади"

(Україна, режисери – Олексій Радинський, Томаш Рафа)

Стрічка простежує поступове занурення суспільства у війну. Знята в березні-квітні 2014 року на Донбасі, на сході України, вона зображує деградацію соціального протесту до збройного повстання, яке значною мірою підтримувалося прихованим іноземним вторгненням.

"Пісня бійця"
(Україна, режисерка – Христина Люльченко)

Під час бойових дій на сході України солдат пише вірш. Автор шукає музиканта, щоб вірш став піснею, і звертається до свого тата, що проживає в Росії, на Камчатці.

7 грудня – 18:30 – "Задириста Горобка"
(США, Китай, режисер – Нанфу Вонг)

Активістка Йє Хайєн (на прізвисько Задириста горобка) та група її однодумців відправились у провінцію Хайнань на півдні Китаю, щоб виразити свій протест щодо сексуального насильства, якого зазнали шестеро учениць молодшої школи від директора. Активісти стали ворогами держави і перебувають під постійним контролем уряду, змушені переживати допити, цькування та арешти. Горобка, знана своєю інформаційно-пропагандистською діяльністю, спрямованою на захист прав працівників секс-індустрії, продовжує боротися за права жінок і дівчат.

Фестиваль аполітичний і некомерційний.

Вхід на кіноперегляди вільний!

Довідка:

Координатор фестивалю – ВОГО "Волинський прес-клуб".

Організатори Міжнародного фестивалю – Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО "Південь", Херсонський обласний фонд милосердя і здоров'я, ГО "Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв".

Партнери – Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DocudaysUA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні.

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 вересня 2019
30 серпня 2019
25 липня 2019
10 липня 2019
08 липня 2019
27 червня 2019
13 червня 2019
08 червня 2019
04 червня 2019
20:00
03 червня 2019
27 травня 2019
25 травня 2019