Поділитись:

У книгарні "Є" влаштують кіноперегляди

Середа, 30 листопада 2016, 15:16

У луцькій Книгарні "Є" 30 листопада, 1, 2, 5, 6, 7 грудня відбудуться вечори документального правового кіно ХІІІ Мандрівного міжнародного фестивалю Docudays UA.

На лучан і гостей міста чекають фільми українських та іноземних режисерів, які змушують думати і шукати рішення, привертають увагу до не помітних на перший погляд і гострих проблем, і які нікого не залишають байдужими, – повідомляють організатори.

30 листопада – 18:30 – "Десять секунд"
(Україна, виробництво BABYLON'13, режисерка – Юлія Гонтарук)

Всього 10 секунд тривав обстріл житлового кварталу "Східний" міста Маріуполь 24 січня 2015 року із систем залпового вогню "Град" з боку території, окупованої проросійськими бойовиками. Але його наслідком стали не лише зруйновані будинки.

Фільм про те, як швидко може змінитися життя, й про те, як навіть після непоправного є речі, які лишаються незмінними.

1 грудня – 18:30 – "Кінець світу"
(Польща, режисерка – Моніка Павлочук)

Протягом однієї ночі мешканці великого міста, стурбовані своєю самотністю, прагнуть спілкування. Деякі телефонують службам невідкладної допомоги, навіть якщо вони їм насправді не потрібні, інші – на радіо, де ведучий з'ясовує, що означає кінець світу для кожного з них. Люди розповідають про трагічне та болюче, незначне й кумедне. Їхня потреба – бути почутими і поділитися з кимось своїм досвідом і переживаннями.

2 грудня – 18:30 – "Гніздо", "На Великдень"

"Гніздо"

(Словаччина, режисерка – Крістіна Шнірцова)

Цей фільм –трагікомічний та інтимний портрет літньої пари зі словацького села. Вони живуть у боргах і ремонтують свій будинок у надії, що їхні діти одного дня повернуться, щоб знову жити з ними.

"На Великдень"

(Україна, режисерка – Світлана Григоренко)

Непрості стосунки доньки і матері.

Як довести своє право вибору?

"Донька: Не треба мене змушувати, щоб я вірила!

Мама: Але ж я можу сказати те, що я думаю, чи мені мовчати?!

Донька: Ні, не мовчи… А я говорю те, що я думаю!"

Думки – різні. Світогляд – різний. Правда – різна. Чи стане "інакше" почутим?

5 грудня – 18:30 – "Тягар доказів"
(Німеччина, режисер – Стефан Кессіссоґлу)

Вони перетинали моря та ризикували життям, щоб нарешті дістатися фортеці Європи – Чеської Республіки… але найбільше випробування ще попереду... Два шукачі притулку боряться за свою правду, яку неможливо довести… Фільм порушує питання відповідальності за людське життя.

6 грудня – 18:30 – "Остап", "Люди, які прийшли до влади", "Пісня бійця"

"Остап"

(Україна, режисер – Тарас Дронь)

Фільм про двох братів: один із них у Львові вдома, інший – у полоні в Донецьку, лежить у лікарні після останніх боїв за донецький аеропорт. Вони обидва вірять, що ще зустрінуться.

"Люди, які прийшли до влади"

(Україна, режисери – Олексій Радинський, Томаш Рафа)

Стрічка простежує поступове занурення суспільства у війну. Знята в березні-квітні 2014 року на Донбасі, на сході України, вона зображує деградацію соціального протесту до збройного повстання, яке значною мірою підтримувалося прихованим іноземним вторгненням.

"Пісня бійця"
(Україна, режисерка – Христина Люльченко)

Під час бойових дій на сході України солдат пише вірш. Автор шукає музиканта, щоб вірш став піснею, і звертається до свого тата, що проживає в Росії, на Камчатці.

7 грудня – 18:30 – "Задириста Горобка"
(США, Китай, режисер – Нанфу Вонг)

Активістка Йє Хайєн (на прізвисько Задириста горобка) та група її однодумців відправились у провінцію Хайнань на півдні Китаю, щоб виразити свій протест щодо сексуального насильства, якого зазнали шестеро учениць молодшої школи від директора. Активісти стали ворогами держави і перебувають під постійним контролем уряду, змушені переживати допити, цькування та арешти. Горобка, знана своєю інформаційно-пропагандистською діяльністю, спрямованою на захист прав працівників секс-індустрії, продовжує боротися за права жінок і дівчат.

Фестиваль аполітичний і некомерційний.

Вхід на кіноперегляди вільний!

Довідка:

Координатор фестивалю – ВОГО "Волинський прес-клуб".

Організатори Міжнародного фестивалю – Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО "Південь", Херсонський обласний фонд милосердя і здоров'я, ГО "Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв".

Партнери – Державне агентство України з питань кіно, Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.

Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DocudaysUA відбувається за підтримки Посольства Швеції в Україні.

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 січня 2020
11 січня 2020
07 січня 2020
05 січня 2020
04 січня 2020
27 грудня 2019
24 грудня 2019
22 грудня 2019
18 грудня 2019
16 грудня 2019
11 грудня 2019
10 грудня 2019
09 грудня 2019
04 грудня 2019