Незабаром українці зможуть отримувати довідки за допомогою смартфону

З другої половини 2017 року в Україні планують запустити сервіс Mobile ID, який дозволить віддалено отримувати довідки і ставити цифровий підпис.

Зі слів Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, головна перевага сервісу – зменшення контакту громадян з чиновниками і як наслідок – боротьба з корупцією, – повідомляє Сегодня.ua.

"Ідентифікатор повинен забезпечити дистанційність, прозорість і якісний сервіс, чого б це не стосувалося, – банк, лікарня, освіта, соціальна допомога, державна послуга, земля, будівництво або щось інше. У людини повинна бути можливість у своєму мобільному телефоні замовити і отримати послугу від держави без контакту з чиновниками. Це буде велике досягнення, в тому числі в боротьбі з хабарництвом", – заявив Прем'єр-міністр.

Для впровадження Mobile ID необхідно на державному рівні розробити пакет законодавчих ініціатив, які дозволять компаніям почати реалізовувати питання мобільної ідентифікації. Є всі можливості, щоб запустити сервіс до другої половини 2017 року. Для того, щоб скористатися Mobile ID, потрібно буде купувати іншу вдосконалену SIM-картку, на яку будуть записані особисті дані і цифровий підпис. Для підтвердження дій, пов'язаних з ідентифікацією в інтернеті, на номер абонента буде приходити смс, тільки після підтвердження запитувана послуга стане доступною.

"Для пересічного громадянина, бізнесмена – це величезна економія часу і зусиль. Не потрібно витрачати час на поїздки в міністерства і відомства, чекати в чергах, збирати довідки та виписки по кабінетах. Все, що знадобиться, – мобільний телефон з доступом в інтернет і спеціальна SIM-карта з цифровим підписом. Це величезна перевага, особливо для жителів міст і сіл, віддалених від центру", – зазначає директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку Євген Кражан.

Зі слів експерта групи "Електронне урядування" реанімаційному пакету реформ Олега Левченка, існує ризик, що особисті дані українців – паспортні дані, номер ідентифікаційного номера та інша інформація – опиняться під загрозою. Втім, такий ризик завжди пов'язаний з будь-якими базами даних. Тому держава повинна взяти під контроль захист особистої інформації українців.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
04.01.2017 09:41
Переглядів493
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
22-05-2018 21-05-2018 20-05-2018
Вибір редактора

Рейтинг