Чому український газ коштує так само, як європейський

Вітчизняний і європейський газ жителі України купують за одним тарифом, який сформований за принципом імпортного паритету. Це дозволяє розвивати український ринок видобутку блакитного палива.

Згідно з Меморандумом з МВФ, Україна погодилася в обов'язковому порядку переглядати тарифи, щоб уникнути ручного регулювання вартості і утримати тариф на рівні повної окупності. Інформує Hyser

У 2016 році Україна використала 33,2 млрд кубометрів газу, серед яких 17,6 млрд кубів витратили на комуналку для населення, а решта - на промислові підприємства і бюджетні установи. У цьому році очікується незначне зниження рівня споживання газу.

Державне підприємство "Укргазвидобування" в 2017 році розраховує видобути приблизно 14 млрд кубометрів газу.

Вітчизняний і європейський газ жителі України купують за одним тарифом, який сформований за принципом імпортного паритету. Це дозволяє розвивати український ринок видобутку блакитного палива.

Згідно з Меморандумом з МВФ, Україна погодилася в обов'язковому порядку переглядати тарифи, щоб уникнути ручного регулювання вартості і утримати тариф на рівні повної окупності.

У 2016 році Україна використала 33,2 млрд кубометрів газу, серед яких 17,6 млрд кубів витратили на комуналку для населення, а решта - на промислові підприємства і бюджетні установи. У цьому році очікується незначне зниження рівня споживання газу. Державне підприємство "Укргазвидобування" в 2017 році розраховує видобути приблизно 14 млрд кубометрів газу.

За оцінками експертів, собівартість вітчизняного газу може становити 50 доларів з урахуванням всіх операційних витрат, але при цьому він продається по 300 доларів. Крім того, країна закуповує імпортний газ. Фактично, додатковий прибуток на тисячу кубометрів газу становить на менш 100 доларів.
Незважаючи на обурення громадян, така модель, за словами експертів, допомагає Україні рухатися до ринку. Країна відчуває гостру потребу в розвитку власного нафтовидобутку. Але для цього необхідно інвестувати в цю галузь.

Примітно, що через відсутність капіталовкладень за останні 10 років рівень видобутку газу в Україні знизився майже в два рази. Між іншим уряд розробив стратегію "20/20", яка передбачає, що до 2020 року видобуток газу збільшиться до 20 млрд кубів. Але для її реалізації необхідні гроші.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
01.10.2017 14:43
Переглядів286
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-12-2017 17-12-2017
Вибір редактора

Рейтинг