Правда в очі: думку лучан про громадський транспорт розповіли перевізникам (фото)

Про проблеми громадського транспорту в Луцьку та шляхи їх вирішення розмовляли представники Громадянського Руху "Свідомі", депутат Луцькради Микола Яручик та перевізники.

12 липня під час круглого столу на тему "Проблеми громадського транспорту Луцька: можливості для співпраці влади, перевізників та громадськості" луцьким перевізникам презентували результати опитування, яке Громадянський Рух проводив у травні-червні цього року.

Головною метою цього заходу було започаткування тристороннього діалогу перевізників, міської влади та громадськості щодо вирішення проблем громадського транспорту у місті. Однак представники влади захід, який допоміг би краще зрозуміти і вирішити існуючі проблеми громадського транспорту, проігнорували.

Так, за результатами дослідження 97,3% опитаних лучан користуються громадським транспортом. Із них 77,4 % користуються як маршрутками, так і тролейбусами, 13,8 % респондентів віддають перевагу маршруткам, а 6,1 % користуються лише тролейбусами. І лише 2,7 % опитаних лучан відповіли, що взагалі не користуються послугами громадського транспорту.

Лучани назвали такі основні проблеми перевезень у маршрутних таксі міста Луцька:

Щодо проблем інфраструктури, то головною проблемою є відсутність графіків руху на зупинках.

Висновки опитування перевізників не злякали і вони висловили свою точку зору на проблеми із транспортом, які нині існують у Луцьку.

За словами директора ПрАТ "АТП-10701" Сергія Дьоміна існує певна несправедливість у тому, що міське підприємство електротранспорту має дотації, а іншим перевізникам не компенсується нічого.

Також тариф у 5 гривень не для всіх є вигідним, адже один маршрут може перевозити пасажирів по тарифу 3 гривні, інший – по 7 гривень. Таким чином деякі маршрути просто не заробляють, а покривають витрати на інший. Інша справа – якби усі перевезення здійснював один перевізник.

Під час круглого столу обговорили й проблему відсутності вбиралень, які передбачені за нормативними документами, на кінцевих зупинках. Натомість влада надає перелік громадських туалетів у місті.

Директор ТОВ "Санрайз" Гневик Мирон торкнувся теми хамства. Та переконаний, що часто пасажирам варто починати з себе і бути культурними, адже водії "не заточені" на те, щоб хамити.

Окрім цього зауважив, що GPS-трекери, які допомагають моніторити рух громадського транспорту, мають погану якість і часто виходять з ладу. І вартість ремонту пристрою сягає 800 гривень, що є достатньо дорогою послугою.

Також під час зустрічі обговорили графіки руху маршрутів, пільговий проїзд, проблеми із кадрами на підприємствах, розвантаження пасажиропотоку у "години пік" та інші актуальні проблеми.

Представники Громадянського Руху "Свідомі", Микола Яручик і перевізники по завершенню круглого столу зауважили, що готові до подальших дій у вирішенні проблем громадського транспорту у місті, а всі напрацювання дискусії й опитування обов'язково передадуть до Луцькради.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: МИКОЛА ЯРУЧИК ПРОПОНУЄ РОЗІБРАТИСЯ ІЗ ПРОБЛЕМАМИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ЛУЦЬКИХ СТУДЕНТІВ ТА ШКОЛЯРІВ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Луцьк
Опубліковано:
12.07.2018 20:00
Переглядів2071
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
24-09-2018 23-09-2018 22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг