З'явився вірус, який зі смартфонів дістає криптовалюту

Дослідники знайшли новий тип шкідливих програм для Android, які служать для видобутку криптовалюту Monero.

Робота цих програм під час видобутку криптовалюти здатна нашкодити пристрою фізично. Сімейство вірусів, яке використовується також для відображення рекламних оголошень, автоматичного підписування на платні послуги і DDoS-атак, назвали Loapi, – пише "Новое время".

Справа в тому, що вірус Loapi вимагає надати йому права адміністратора. Після цього він починає самостійно довантажувати різні шкідливі модулі.

"Модульна структура Loapi значить, що він може на льоту змінювати функції за командою з віддаленого сервера, самостійно завантажуючи і встановлюючи потрібні доповнення. За командою з віддаленого центру вірус може завантажувати нові модулі – тобто навчитися чому завгодно. Наприклад, він може перетворитися на вимагача, банківського трояна або шпигуна", – відзначають фахівці Лабораторії Касперського, які і виявили сімейство вірусів.

Один з цих модулів використовує смартфон для того, щоб добувати токени Monero. Саме ця функція і здатна перегріти ваш апарат через тривалу роботи процесора на максимальному завантаженні. Через дві доби після зараження у тестового смартфона від перегріву здулася батарея.

Зі слів дослідників, шкідлива програма поширюється через рекламні банери, і, як правило, маскується під антивірус або порнографічний додаток. Немає ніяких ознак того, що шкідлива програма може поширюватися через Google Play.

"Встановлюйте програми лише з офіційних магазинів. Для більшої надійності забороніть в своєму Android установку додатків з невідомих джерел", – підкреслюють фахівці Лабораторії Касперського.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Світ
Опубліковано:
21.12.2017 19:32
Переглядів384
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-06-2018 19-06-2018
Вибір редактора

Рейтинг