Кабмін оцінить сільськогосподарські землі в кожному регіоні

Наступного року уряд планує провести загальнонаціональну (всеукраїнську) нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення.

Це передбачає проект бюджету на наступний рік, – розповідає для VoxConnector Дмитро Ливч, проектний менеджер EasyBusiness, експерт РПР.

Планується, що оцінка земель буде проведена одночасно на всій території країни за рахунок коштів державного бюджету. На сьогодні існує два види оцінки землі.
Експертна – для визначення вартості земельної ділянки. Нормативна грошова оцінка, яка проводиться для визначення бази оподаткування, тобто розміру земельного податку, мита.

За даними Держгеокадастру, в Україні всього 29 722 населених пункти, з яких станом на середину липня 3 432 потребують проведення нормативної грошової оцінки.

Нормативна грошова оцінка потрібна, але якщо буде створено вільний ринок сільськогосподарських земель – потреба у ній відпаде. Для того, щоб встановити
ринкову ціну за свою землю, власники будуть більш зацікавлені у проведенні експертної оцінки.

Проведення загальнонаціональної оцінки земель одночасно у всіх регіонах – складна і, на погляд експерта, малореальна справа. Для її проведення необхідний величезний штат людей, які повинні опрацювати не менш величезний масив інформації.

Передбачається, що технічну документацію, умови та правила загальнонаціональної оцінки визначить "центральний орган виконавчої влади, що формує державну політику у сфері земельних відносин", тобто це МінАПК, або той же Держгеокадастр.

Хто саме її буде проводити – це теж питання.

Зважаючи на масштабність задуму і необхідний для його реалізації фінансовий та кадровий ресурс, виникає сумнів у тому, що загальнонаціональна нормативна грошова оцінка буде проведена за один рік, – зазначив Дмитро Ливч.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
21.09.2017 16:18
Переглядів663
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
23-07-2018 22-07-2018 21-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг