Екс-міністр фінансів України повідомив про "тривожні дзвіночки" в економіці

Екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник розповів про черговий "перекос" економічної ситуації в Україні: при зростанні економіки на рівні близько 2% заробітна плата зросла на 37,2% (вересень до вересня попереднього року).

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Таку диспропорцію українська економіка наповнити не здатна. А тому значну частину "наповнення" доходів узяли на себе ціни. За підсумками десяти місяців інфляція перевищує навіть уже уточнений річний прогноз – 11,5% (до грудня 2016 р.), – пояснив Пинзеник.

Попри це, є ще одна аномалія, – зауважив експерт. Реальна зарплата в Україні зросла на 17,3% (за цей же період).

"Можливо, якщо наші доходи наповнюють імпортні товари. Їх купують за долари, продаючи на внутрішньому ринку за гривні. Та це почало відроджувати нездорову проблему останнього десятиліття. Останні три роки (2014-2016 рр.) Україна мала позитивний баланс зовнішньої торгівлі. Експорт товарів і послуг перевищував імпорт. У нинішньому році, за вісім місяців, товарна частина (без послуг) зведена з дефіцитом у 3,3 млрд дол проти 1,4 млрд за відповідний період минулого року. 11% імпорту не покриваються надходженнями від експорту. Після трьох років позитивної динаміки, коли зовнішній борг зменшився на 29 млрд дол, у нинішньому році він знову почав зростати (на 2 млрд за півріччя)", – зазначив екс-міністр.

Віктор Пинзеник вкотре нагадує: спожити можна тільки те, що вироблено.

"Можна спробувати обійти цю економічну аксіому. І певний час це може вдаватися. Але в кінцевому рахунку за все доведеться платити. А тому привертаю увагу до цих тривожних дзвіночків, що потребують адекватної реакції. Як би не сприймалися "приємні" соціальні рішення "шлунками" багатьох наших громадян", – додав він.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
13.11.2017 14:21
Переглядів1024
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
22:23
13.11.2017
Віталій
Мені підвищили пенсію майже вдвічі. Це жах. Де вони візьмуть гроші?
останні новини
18-07-2018 17-07-2018 16-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг