Без 2-го травня, але з "католицьким" Різдвом: в Україні змінили вихідні

Народні депутати підтримали законопроект про вихідний 25 грудня – на Різдво за григоріанським календарем. Натомість, відповідно до поправки Голови Верховної Ради Андрія Парубія, 2 травня зроблять робочим днем.

Проект закону № 5496 з поправкою набрав 238 голосів. Підтримали ініціативу й волинські нардепи: Ігор Лапін, Ігор Гузь, Ірина Констанкевич, Юрій Савчук і Степан Івахів. Не було на засіданні Сергія Мартиняка.

Як ідеться у пояснювальній записці до законопроекту, на сьогодні в Україні нараховується близько 11 000 релігійних католицьких і протестантських громад, що становить біля 30 % від усіх релігійних організацій України, які святкують Різдво Христове за григоріанським календарем, тобто 25 грудня. Таким чином значна кількість віруючих України відзначає це релігійне свято в інший день, ніж визначений на законодавчому рівні як вихідний день. Крім цього, загалом у світі більшість християнських церков відзначає Різдво Христове саме 25 грудня. Для багатьох українців така дата також є прийнятною з огляду на оптимізацію святкування релігійного свята Різдва, що супроводжується постом, та світського – Нового року.

Відтак Парубій запропонував скоротити травневі вихідні: відпочивати лише 1 травня, у День праці. А 2 травня зробити робочим днем. Отож, тепер Україна відпочиватиме на католицьке Різвдо, але працюватиме 2 травня.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
16.11.2017 11:40
Переглядів1824
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
19:43
16.11.2017
Юродивий
Мда... Зимою картоплі не посадиш....
останні новини
23-10-2018 22-10-2018 21-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг