Як зміняться ціни напередодні Нового року

Гривня почала слабнути. На початку минулого тижня, 27 жовтня, офіційний курс був 26,91 грн/долар, вже 1 грудня – 27,15 грн/долар.

Про те, як коливання курсу вплине на зростання цін, розповів головний економіст "Альфа-банку Україна" Олексій Блінов.

За оцінками експертів,, інфляція в останні два місяці поточного року (публікація даних за листопад очікується 8 грудня, – авт.) становитиме в середньому по 1 % в місяць, що виведе річне зростання цін до кінця 2017 року на рівень 13,8 %. Тобто інфляція все ж трохи сповільниться в порівнянні з 14,6 % в жовтні. Але буде істотно вищою торішнього показника (12,4 %).

Вплив поточних тенденцій валютного ринку на інфляцію незначний. У кінці минулого року курс гривні до долара був близький до нинішнього, тому накопичений валютний ефект дуже слабкий. Трохи сильніше девальвація торкнулася імпорту з Європейського Союзу, адже завдяки істотному зміцненню євро на світовому ринку ця валюта за рік подорожчала до гривні більш ніж на 15 %.

"Ми оцінюємо девальваційну складову в очікуваному місячному показнику інфляції в грудні в межах 0,2 процентних пункти. Тобто поточним ослабленням гривні буде сформовано не більше п'ятої частини інфляції в останній місяць року", – зазначив Олексій Блінов.

Основні фактори поточного ослаблення обмінного курсу – сезонні. Зниження курсу гривні, зауважує експерт, пов'язане зі збільшенням імпортних закупівель, що супроводжувалися
передноворічним збільшенням витрат практично всіх економічних суб'єктів. Якщо не відбудеться нових непередбачуваних подій значного масштабу, традиційний для України період сезонної слабкості гривні триватиме до березня.

Однак, зі слів Олексія Блінова, існує кілька фундаментальних тенденцій платіжного балансу, що викликають занепокоєння в контексті курсових та інфляційних перспектив на більш довгострокову перспективу, ніж майбутній зимовий сезон.

"Дефіцит зовнішньої торгівлі України продовжує наростати: він уже досяг нового посткризового максимуму в 6,1 млрд доларів за останні 12 місяців. У той же час надходження прямих іноземних інвестицій залишається слабким: 1,66 млрд доларів за останні 12 місяців. В умовах невизначеності з фінансуванням від міжнародних фінансових організацій ризики зниження золотовалютних резервів і розбалансування валютного ринку на горизонті рік-півтора істотно зростають", – зазначив він.

VoxConnector для ІА "Конкурент"

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
04.12.2017 18:30
Переглядів502
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
18-08-2018 17-08-2018
Вибір редактора

Рейтинг