Цьогоріч в Україні заборонять ще деякі російські сайти

Мінінформполітікі оновило перелік заборонених в Україні веб-ресурсів. Список сайтів вже підготовлений і частково був розісланий СБУ деяким регіональним провайдерам.

Як розповіли UBR.ua самі учасники інтернет-ринку, в основному це сайти з пропагандою сусіда агресора, а також так званих ДНР і ЛНР.

"Поки не буде виборів, сайти будуть блокуватися тільки одного вищенаведеного типу. Думаю, заборони будуть вносити потроху. Все буде так, як і в РФ, поступово, щоб не викликати бунт. Рано чи пізно почнеться блокування сайтів неугодних політиків. Може, не чинною владою, але рано чи пізно таке буде. Оскільки це солодкий інструмент управління свідомістю", – зазначив у розмові керівник "Паутина.Net" Олександр Арутюнян.

А ось забороняти VPN-сервіси (як це зробили в Росії), за допомогою яких можна відвідувати заборонені ресурси, поки не будуть, – впевнений експерт. Заборона браузерів поки не по зубам нашим органам.

Провайдерів, ймовірно, зобов'яжуть купувати дорогі системи аналізу трафіку DPI.

До речі, провайдери закрили, як могли, сайти з ще з першого списку влади, але до сих пір заважає колізія в законодавстві. Забороняючи сайти, провайдер порушує закон про телекомунікації, а якщо не забороняє – порушує указ Президента.

"Провайдери можуть швидко затвердити заборони тільки без аналізу трафіку – так зараз блокують. Але якщо знадобиться установка і покупка DPI систем, то швидко це не буде. Багато провайдерів не зможуть витримати фінансово цього навантаження і можуть припинити своє існування. Інтернет може подорожчати більш ніж на 100%, якщо операторів зобов'яжуть використовувати DPI. В цілому ми не чекаємо хороших новин. 2018 буде для галузі великим випробуванням", –резюмував Арутюнян.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
03.01.2018 14:14
Переглядів375
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-07-2018 16-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг