"ФОПів" можуть зобов'язати встановити платіжні термінали

У Кабінеті Міністрів хочуть зобов'язати всіх суб'єктів господарювання, зокрема платників єдиного податку, встановити платіжні термінали.

Відповідний проект постанови Кабміну розробило Міністерство економічного розвитку і торгівлі, – інформує Delo.ua.

Мінекономіки пропонує зобов'язати всіх без винятку суб'єктів господарювання, які продають товари (зокрема продажі дистанційним способом) або надають послуги, забезпечити можливість безготівкових розрахунків з використанням терміналів.

Торговці, які працюють на загальній системі оподаткування, повинні будуть встановити платіжні термінали до 1 липня 2018 року. Платники єдиного податку другої та третьої груп з торговою площею до 20 кв м, які працюють в містах, повинні забезпечити можливість безготівкового розрахунку до 1 січня 2019 р. Для "єдинників" другої і третьої груп з торговою площею до 20 кв м і для працюючих в селах торговців норма стане обов'язковою з 1 липня 2019 го. Спрощенці першої групи повинні "нажити" платіжні термінали до 1 січня 2020 року.

При цьому контролювати встановлення платіжних терміналів буде Державна фіскальна служба.

У Міністерстві економіки підрахували, що введення таких вимог вплине приблизно на 183 тис. малих і мікропідприємців. Згідно з оцінками відомства, на встановлення платіжного терміналу і його обслуговування один суб'єкт упродвж першого року витратить понад 6 тис. грн. Витрати всіх суб'єктів, які потраплять під регулювання, упродовж першого року становитимуть понад 1,21 млрд грн.

Нагадаємо: починаючи з травня 2017 року всі магазини (зареєстровані за спрощеною системою оподаткування та інтернет-магазини), повинні продавати побутові товари та електроніку через касовий апарат. У перелік продукції, яку потрібно продавати винятково через РРО, потрапили понад 300 товарів: холодильники, плити, насоси, котли, кондиціонери, пральні машини, пилососи, бойлери, принтери, сканери, ноутбуки, телефони, колонки і навіть електронні книги з зовнішніми жорсткими дисками.

Фіскальна служба з початку року до грудня 2017 року провела 343 перевірки продавців техніки і електроніки. Але сума санкцій, застосованих до всіх суб'єктів за невидачу фіскальних чеків, незначна – лише 189,2 тис. грн.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
16.01.2018 14:02
Переглядів763
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
17-10-2018 16-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг