Українські політичні партії витратили на рекламу 200 мільйонів гривень

Упродовж жовтня-грудня 2017 року парламентські політичні партії витратили 199 млн грн (із них 197 млн – гроші Державного бюджету України).

Чверть суми, 56 млн, було спрямовано на рекламу в ЗМІ. Із них 40 млн становили витрати на рекламу на телебаченні, що є рекордним показником. Партії витратили на рекламу на ТБ стільки ж коштів, скільки на зарплати (27 млн) та оренду приміщень (15 млн) разом взяті, – повідомляє Комітет виборців України.

Найбільше грошей на рекламу спрямували ВО "Батьківщина" та "Народний Фронт": 63 % та 33 % від загальних витрат партій.

"Народний Фронт" заплатив за розміщення реклами на телебаченні 18 млн грн. Кошти отримали ТОВ "Медіапартнество", "Глобал медіа груп", "Старлайт Бренд Контент", діяльність яких експерти пов'язують із такими телеканалами як ICTV, СТБ, Новий Канал та ін. Призначення коштів – розміщення рекламних матеріалів на телебаченні.

ВО "Батьківщина" витратила на рекламу по ТБ 10 млн грн. Із них понад два мільйони було заплачено за виступи на телеканалі "Інтер", 96 тис. – за виступ на телеканалі ICTV. Також понад чотири мільйони було перераховано за виступи ТОВ "Старлайт Бренд Контент", три мільйони – ТОВ "Глобал медіа груп".

Також значний відсоток коштів на рекламу спрямували "Опозиційний блок" та Радикальна партія Олега Ляшка: по 18 % від загальних витрат.

"Опозиційний блок" перерахував понад п'ять мільйонів гривень із загалом шести ТОВ "Інтер реклама центр". Призначення коштів – розміщення матеріалів.

Радикальна партія Олега Ляшка витратила на рекламу по ТБ два мільйони гривень. Із них понад 950 тис. отримало "Інформагентство "112-Україна"", ще 800 тис. – ТОВ "Телеканал "Прямий"". Гроші передані за розміщення інформаційних роликів та відеоматеріалів у ефірах телеканалів.

БПП "Солідарність витратила на рекламу по ТБ 8% від всіх коштів, "Самопоміч" – 1 %.

"Як і минулоріч, напередодні новорічних свят партії масово розмістили рекламу на центральних телеканалах за державні кошти. У 2016 році на це пішло 35 млн, у 2017 році – 40 млн. Таким чином політичні партії привітали українців зі святами за їх же гроші. Ми очікуємо, що із наближенням президентських та парламентських виборів суми витрат на рекламу будуть зростати. Це є негативною тенденцією, що дає підстави говорити про нецільове використання коштів з боку політичних партій", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
07.03.2018 16:54
Переглядів2874
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-09-2018 19-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг