В Україні вводять "жовті лінії" обмеження забудови

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема вводить нові лінії обмеження забудови – "жовті лінії", що визначають межі максимального розповсюдження завалів житлової, громадської та промислової забудови у разі їх руйнування та можливих надзвичайних ситуацій.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

"Для посилення безпеки людей у разі надзвичайних ситуацій ми ввели нові лінії обмеження забудови — "жовті лінії". Вони необхідні для того, щоб унеможливити перекривання великих доріг та автошляхів у випадках руйнування будівель чи інших надзвичайних ситуацій. Тому, відповідно до цих змін, чим ближче до евакуаційних шляхів буде знаходитися будівля, тим нижчою за висотою вона має бути. Так, найвищі будівлі або споруди мають розташовуватися якнайдалі від основних доріг та магістралей", – зазначив він.

Дані обмеження визначаються при розробленні документації з просторового планування лише для категорованих населених пунктів.

Нагадаємо: відповідно до цього ДБН також вводяться "блакитні лінії" для обмеження висотності забудови у населених пунктах та "зелені лінії" для обмеження забудови в зелених, ландшафтних та рекреаційних зонах.

Оновлений ДБН "Планування і забудова територій" вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
15.05.2018 15:33
Переглядів528
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
20-10-2018 19-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг