Пляшки, пакети, цигарки: результати дослідження Чорного моря

У морських водах виявили вдвічі більше їпластику, ніж деінде на континенті.

Такі невтішні висновки масштабного екологічного дослідження, яке фінансувалося коштами ЄС та Програмою розвитку ООН, – пише газета "Експрес".

У воді, рибі, молюсках, донних відкладеннях виявлено 45 надзвичайно токсичних забруднювальних речовин – йдеться про вогнестійкі сполуки, ртуть, феноли, нафтопродукти, фармацевтичні препарати тощо. Чимало у морі і побутового сміття.

"Пластикові пляшки, бляшанки та інші ємності, поліетиленові пакети, фільтри від цигарок, – каже Юрій Деньга, керівник відділу Українського центру екології моря. – Найбільше їх збирається в центрах колообігів води. Сліди людської життєдіяльності зафіксовано в усій акваторії. Навіть у центральній частині великі концентрації сміття, що плаває. А в донних відкладеннях виявлено значну кількість мікропластику – це найдрібніші частинки, котрі потрапляють в організм молюсків і риб, а потім поступово, мігруючи по ланцюжку, можуть потрапити через рибу навіть в організм людини. До речі, популяція коралових рифів за останнє десятиліття скоротилася вдвічі – корали сприймають пластик, як їжу".

За роки на морському дні накопичилися гори різноманітного непотребу. Тут навіть можна знайти затонулі пароплави та підводні човни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРО НЕБЕЗПЕКУ ВОДИ НА ЛУЦЬКИХ ПЛЯЖАХ ІНФОРМУЮТЬ ПРАПОРЦІ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
21.06.2018 17:51
Переглядів601
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-09-2018 20-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг