Батьків змушують скидатися грішми на "Нову українську школу"

Останнім часом до Міністерства освіти і науки дедалі частіше надходить інформація про примушування батьків вибирати конкрету освітню програму, купувати для її реалізації "навчальні матеріали", телевізори, які начебто є "інструментами навчання", про примус скидатися грішми "для забезпечення реалізації Нової української школи" тощо.

МОН наголосило, що керівники закладів освіти та посадові особи місцевих органів управління освітою зобов'язані реагувати на кожен факт такого тиску на батьків учнів, – повідомляє Освіта.ua.

У відомстві, посилаючись на норми Конституції, зазначають, що повна загальна середня освіта є обов'язковою і безоплатною, а витрати на забезпечення навчально-виховного процесу в державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладах здійснюються за рахунок коштів відповідних бюджетів у повному обсязі.

"Таким чином, здобуття дітьми повної загальної середньої освіти не може бути поставлене в залежність від придбання чи непридбання батьками за їхні власні кошти додаткових робочих зошитів, хрестоматій, посібників чи будь-яких інших додаткових або допоміжних ресурсів", – підкреслюють в освітньому відомстві.

У Міністерстві освіти наголошують, що будь-які форми тиску на батьків щодо сплати ними певних коштів чи примус до придбання робочих зошитів, підручників, посібників, хрестоматій, телевізорів, комп'ютерної техніки, проведення ремонтів у класах тощо для реалізації освітньої програми закладу освіти є прямим порушенням положень Конституції та законів України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГРИНЕВИЧ РАДИТЬ БАТЬКАМ НЕ КУПУВАТИ ЗАЙВОГО І ЗНАТИ СВОЇ ПРАВА

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
14.08.2018 16:00
Переглядів9375
Коментарів5
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
21:07
21.08.2018
Олена
Шановні пани МОН! Ви дуже гарно звітуєте про те, скільки коштів виділили на НУШ. Але школи не отримали ще нічого. Не треба принижувати вчителів, перевірте, що отримали школи на сьогоднішній день? Вчителі все роблять своїми руками і за свої кошти. Як добре, що є ще адекватні батьки, які готові допомогти своїм вчителям і роблять все, щоб їх діти навчались у затишних кабінетах. Ми вдячні їм.
07:55
21.08.2018
Віталій
Практика показує,що кожна реформа в Україні погіршує ситуацію в рефорованій галузі.Наші бувші українські учні успішно піднімають економіки багатьох країн Європи і Америки. Половина лікарів в Ізраілі - випускники українських шкіл і медінститутів.Питання- чим не влаштовує державних діячів традиційна систеа освіти? Краще взятися за поліпшення матеріально-технічного стану шкіл за бюджетні кошти.А вчителі свою справу зроблять-дітей навчать.
12:34
18.08.2018
вчителі беруть кредити, щоб забезпечити навчальний простір! все за свій рахунок!
18:00
14.08.2018
Нила
Так вообще ничего нет. Учебников нет. А печатать раздаточный материал н чем и за чем счет.
17:23
14.08.2018
Світлана
Я вчителька 1класу. У мене квитанцій про оплату фарби, лотків, крісла для відпочинку, паперу на2000грн. До кого мені звернутись про компенсації?
останні новини
24-09-2018 23-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг