З нового року педагоги самі обиратимуть, де підвищувати кваліфікацію

З 2019 року у Міністерстві освіти планують впровадити механізм "гроші ходять за вчителем", коли педагог сам може обрати, де підвищити кваліфікацію, а держава за це заплатить. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 21 вересня 2018 року під час візиту до Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету "Львівська політехніка", інформує "Педагогічна преса".

Наразі МОН готує постанову Уряду, де буде прописано механізм надання такого фінансування. Планується, що існуватиме перелік громадських організацій та установ, в яких таке підвищення кваліфікації можна буде здійснити.

Одна з організацій, що вже підвищує кваліфікацію вчителів, але з впровадженням цього принципу отримуватиме гроші з бюджету за свої послуги, – Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету "Львівська політехніка". Він спеціалізується на навчанні дітей з проблемами зору.

"Ми починали ще 8 років тому з роботи з однією дитиною, зараз їх 24, і батьки везуть їх до нас з усієї України. Також ми по мірі своїх можливостей навчаємо вчителів працювати з дітьми з порушеннями зору, адже вони мають набір дуже специфічних потреб. Тут ми говоримо про обладнане робоче місце, про підручники шрифтом Брайля і вчителя, який цим шрифтом вміє читати. Без цього посадити незрячу дитину у звичайний клас – це профанація", – зазначила Оксана Потимко, керівник ГО УСІ та Ресурсного центру Львівської політехніки.

Міністр погодилася, а також попросила подати пропозиції центру щодо обладнання інклюзивної-ресурсних центрів по всій країні, щоб вони могли відповідати потребам дітей з особливими потребами.

Очільниця Ресурсного центру сказала, що вони готові ділитися і власним досвідом, і розповідати про передові практики таких країн, як Канада, Швеція, Фінляндія.

"Для нас важливо, щоб наш досвід був використаний і корисний для всіх", – відзначила Оксана Потимко.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: В Україні запровадять дуальну освіту: головні принципи (інфографіка)

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Україна
Опубліковано:
22.09.2018 11:35
Переглядів3903
Коментарів2
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
09:38
29.09.2018
Говнопольский
Теперь ты - проплаченный агент Кремля! СБУ за тобой скоро придёт, а жена счастливо подыхает. Слава Украине!
21:05
28.09.2018
Когда Вы повыздыхаете?!
Тренеры ДЮСШ со всей Украины вынуждены ехать повышать свою категорию в Киев или Днепр. Проезд, питание, проживание в гостинице, оплата курсов - за свой счёт. Раньше всё было на местах. Я подготовил обладателей Кубка Мира, победителей республиканских, европейских и мировых чемпионатов. С весны лишён категорий полностью. На много понижен в зарплате, опущен ниже плинтуса. Тяжело болеет жена, у меня нет таких средств чтобы всё это оплачивать. Это всё после свершения "гидности и здобулости". 37 семь лет тренерского стажа. Государство поступило со мной, как с ...
останні новини
17-10-2018 16-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг