У Любешівській ОТГ після суду – плюс два кандидати

Любешівський районний суд Волинської області визнав протиправним і скасував рішення Любешівської селищної виборчої комісії, яка відмовила у реєстрації кандидатам на посаду голови ОТГ Петру Хомичу (самовисування) та Олексію Приходьку (ВО "Батьківщина"). Судові засідання відбулись 13 жовтня, повідомляють в Громадській мережі ОПОРА.

Кандидат на посаду голови ОТГ Петро Хомич свій позов обґрунтував тим, що 27 вересня подав до Любешівської виборчої комісії пакет необхідних документів для реєстрації його кандидатом на посаду голови Любешівської об'єднаної територіальної громади, а наступного дня отримав постанову про реєстрацію його кандидатом на посаду голови Любешівської селищної ради, хоча вибори 29 жовтня 2017 на таку посаду не проводяться.

Крім того, Петро Хомич подав ще один пакет документів для реєстрації його кандидатом у депутати в одномандатному виборчому окрузі № 8 для виборів у цій же громаді. Відтак Любешівська районна виборча комісія зареєструвала його кандидатом у депутати.

Виявивши подвійну реєстрацію кандидата, Любешівська ТВК на своєму засіданні прийняла рішення про скасування реєстрації Петра Хомича – і кандидатом на посаду голови, і кандидатом у депутати.

Розглянувши справу, Любешівський районний суд задовольнив позов: постановив скасувати рішення Любешівської районної виборчої комісії щодо скасування її рішення про реєстрацію кандидатом на посаду Любешівського селищного голови Петра Хомича.

Ще один кандидат на посаду голови ОТГ Олексій Приходько (ВО "Батьківщина") звернувся в Любешівський районний суд з аналогічною позовною заявою, яку суд також задовольнив.

Відповідно до частини 1 статті 47 Закону України "Про місцеві вибори" територіальна виборча комісія скасовує рішення про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, якщо такий кандидат одночасно висунутий у будь-яких інших одномандатних, єдиних одномандатних виборчих округах з будь-яких місцевих виборів.

Одразу після судових розглядів Любешівська селищна виборча комісія зібралась на засідання і поновила реєстрацію обох кандидатів на посаду голови Любешівської ОТГ. Крім того, на цьому ж засіданні ТВК прийняла рішення не подавати апеляційну заяву до суду.

Як зазначає радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, прийняті судом рішення не цілком відповідають судовій практиці, що склалася. Закон фактично забороняє реєстрацію кандидата в двох одномандатних виборчих округах.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
16.10.2017 20:30
Переглядів1198
Коментарів0
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
останні новини
21-07-2018 20-07-2018 19-07-2018
Вибір редактора

Рейтинг