Волинь пасе задніх у рейтингу економії на ProZorro

Волинь потрапила до п'ятірки найменш економних областей за результатами проведених торгів на ProZorro.

У 2017 році в Україні відбулося 250 тисяч тендерів, на яких вдалося зекономити майже у 22 мільярди гривень. Найбільша економія – 11 млрд грн – у Київській області, найменша – до 160 млн грн у Луганській та Тернопільській областях. Такими є річні результати системи держзакупівель ProZorro.

Зі слів директора ДП "Прозорро" Василя Задворного, за підсумками 2017 року лідером економії у ProZorro стала Київська область, яка зекономила майже 11 млрд грн. На другій сходинці опинилась Дніпропетровська область, яка зберегла для держави 1,5 млрд грн. "Бронза" відійшла до Львівської області, завдяки якій було збережено 1,4 млрд грн. На четвертій сходинці розташувалась Одеська область з економією в 1 млрд грн, а п'ятірку закриває Харківська область (економія в 920 млн грн). Луганська область зекономила лише 150 млн грн, зайнявши останню позицію в рейтингу економії за областями.

До п'ятірки найменш економних потрапила Тернопільська область (економія 160 млн грн), Волинська область (економія 180 млн грн), Чернівецька область (економія 210 млн грн) та Кіровоградська область (економія 214 млн грн).

За кількістю завершених конкурентних тендерів лідером стала знову таки Київська область – більше 66 тис. тендерів. На другій сходинці розташувалась Дніпропетровська область – 37 тис. тендерів, а на третій Донецька область – 22 тис. тендерів. Також до п'ятірки потрапили Вінницька область, яка організувала майже 15 тис. тендерів та Львівська область, яка провела близько 13 тис. тендерів.

Найменше тендерів було організовано в Закарпатській області (1,3 тис. тендрів), Херсонській області (1,8 тис. тендерів), Чернівецькій області (1,9 тис. тендерів), Кіровоградській (2,3 тис.) та Луганській (2,9 тис. тендерів) областях.

Лідером за сумою підписаних договорів стала Київська область – було підписано договорів на 112 млрд грн. Дніпропетровська область розташувалась на другій сходинці, було підписано 20.4 млрд грн. У Львівській області було підписано договорів на 17 млрд грн. За сумою підписаних договорів Харківська область обіймає четверту сходинку, підписавши договорів на 15,24 млрд грн та випередивши Одеську область на 50 млн грн (відповідно 15,19 млрд грн).

Найменше договорів було підписано в Луганській (1,86 млрд грн), Чернівецькій (1,96 млрд грн), Херсонській (2,1 млрд грн), Волинській (2,94 млрд грн) та Чернігівській (2,95 млрд грн) областях.

VoxConnector для ІА "Конкурент"

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
13.02.2018 11:00
Переглядів919
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
20:13
13.02.2018
Propagandist
Рейтинг модуля аналітики в ProZorro - тільки базова картинка. Лідерами за кількістю та економією від торгів та допорогових закупівель ще з початку роботи системи є Київська та Дніпропетровська області. А все через велику кількість підприємств, установ та організацій державної чи комунальної форми власності, які по-суті, як розпорядники бюджетних коштів і є замовниками тогрів. Тобто, чим більше в області бюджетних організацій, бюджетних коштів, тим більшою буде очікувана вартість закупівель і звісно ж економія. На Волині бюджетні організації проводять "допорогові" закупівлі від 15 тис. грн. через систему публічних закупівель, навіть у тому випадку, коли наприклад 500 шкіл міста Києва проводило закупівлі в ProZorro лише від 200 тис. грн. (що б виключало можливість додаткової економії) і 27 шкіл міста Луцька проводило закупівлі від 15 тис. грн. (що б давало значну економію), загальна очікувана вартість торгів і економія були б більші у Київських шкіл. Потрібен відсотковий розрахунок.
останні новини
21-09-2018 20-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг