У Польщі кажуть, що досягти компромісу у волинському питанні буде складно

Голова Інститу національної пам'яті Польщі Ярослав Шарек зазначив, що у найближчому майбутньому не бачить можливості сісти з головою українського Інституту нацпам'яті України Володимиром В'ятровичем за стіл переговорів, узгодити позиції та написати спільну версію.

Про це інформує Польське радіо.

"Це питання далекого майбутнього. Значна частина української політичної еліти будує свою ідентичність на традиції ОУН-УПА", – заявляє Ярослав Шарек.

Історик додає, що він свідомий, що на Сході України йде війна. Проте, як каже, досвід Інституту національної пам'яті такий, що відкладання чого-небудь на майбутнє означає, що ця тема повернеться після багатьох років із подвійною силою.

"Історія пов'язана з наслідками, я завжди скептично ставився до спроб спільно, "компромісно" писати історію", – говорить службовець.

Поправки до закону про Інститут національної пам'яті, голова Інституту неохоче коментує, мовляв, це рішення незалежного парламенту, політиків.

"Але цей закон мав показати непохитність Польщі щодо того, що спотворює пам'ять", – зазначив він.

Ярослав Шарек додав, що для нього основною проблемою є свідомість українців.

"Чи ми здатні показати їм, що, можливо, існують кращі історичні взірці ніж призвідці геноциду? І чи можемо ми суверенній державі вибирати національних героїв?" – заявив Шарек.

Нагадаємо: Президент України Петро Порошенко та його польський колега Анджей Дуда у неділю, 8 липня, вшановували пам'ять загиблих в українсько-польському конфлікті 40-х років минулого століття. Побували вони на Волині майже одночасно, проте так і не зустрілися.

Згодом Анджей Дуда пояснив, чому не було спільного вшанування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВОЛИНСЬКА ТРАГЕДІЯ: ЗНАТИ, ЩОБ НЕ ПРОГРАТИ

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
20.07.2018 15:58
Переглядів1298
Коментарів1
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
00:45
21.07.2018
Житель
Хай хоч один поляк, відповість на одну річ, що було в 39 році, з боку двох держав, сусідній візит, чи геноцид, і яка кількість людей тоді загинула. І чому ніхто сьогодні не виставляє притензії ні кацапам ні німцям, чому ніхто не переписує кацапську історію подій і ніхто не називає їх вбивцями. Зараз полетить теза, про братовбивчу війну і тд, але тоді слідуюче питання, з якого це часу поляки стали братами українцям, і чому ніхто тих самих українців про це не попередив.
останні новини
17-10-2018 16-10-2018
Вибір редактора

Рейтинг