Волинянці, яка виграла стипендію на навчання у США, не відкривають візу

Тані Торчило із села Стара Лішня, яка разом із братом Андрієм виграла стипендію на навчання у США, посольство двічі відмовило у видачі візи

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook експерт з енергетики Андрій Герус. Він, до речі, є рідним дядьком талановитих дітей.

Крім Тані, візу також не надали Інні Черняк із київського ліцею "Наукова зміна".

"Формальна причина відмови дівчатам – недостатні зв'язки із Україною. Але у всіх цих дітей 15-18 рр. однакові зв'язки із Україною. Окрім того, рідному брату візу надали, а його сестрі Тані – відмовили (двічі). Хоча в Тані навіть були додаткові документи про майно у власності та договір із UGS про обов'язкове повернення в Україну після навчання. Єдине, що її відрізняє, – вона повнолітня дівчина, має 18 років. Так само й Інні є 18, якій також відмовили (раніше усім іншим 18-ти річним учням візи відкривали)", – розповів Герус.

Із його слів, усі діти із попередніх років вступу повністю дотримувались візових правил. Жодних порушень законодавства, нелегальної праці чи чогось подібного не було. На літо всі студенти поверталися в Україну, стажувалися в KSE, Київстарі, Укргазвидобуванні, Kyiv Post, Senstone. Також учні мають підписані юридичні зобов'язання після навчання у США не менше 5-ти років відпрацювати в Україні.

"Таня та Інна вступають у школи, втрачаючи 1-2 роки, там вони будуть старші від однокласників. Судячи із питань візових офіцерів, імовірно, вони сумнівалися, що дівчата дійсно їдуть навчатися у школи. І, можливо, саме це було реальною причиною відмови. Через великий потік заявок на візи співбесіди тривають від 30 секунд до 3 хвилин. Звісно, офіцерам нереально вникнути у всі нюанси всіх анкет", – припускає Андрій Герус.

І додає, що старші діти на 1-2 роки – це поширена практика у багатьох американських школах.

Директор Gunnery навіть писав листи на своїх сенаторів та конгресменів із проханням посприяти можливими способами в отриманні візи.

Після 1-2 років навчання у американській топ-школі у дівчат у рази виростають шанси отримати стипендію на навчання у хорошому коледжі. А це сотні тисяч доларів, які самостійно оплатити нереально.

Таня за останні 8 років виграла 56 різних нагород в олімпіадах та турнірах, а в 2016-2017р брала 1-е місце на всеукраїнській олімпіаді з географії та була учасником міжнародної. В Інни багато наукових публікацій з економіки, вона посіла 3-е місце на всеукраїнському захисті наукових робіт із фінансів.

"Буде дуже шкода, якщо доклавши стільки зусиль, пройшовши такий шлях, проблема візи стане вирішальною, адже такий шанс може випадати раз у житті", – написав Герус.

Журналісти ІА "Конкурент" намагалися додзвонитися у посольство США в Україні. Редакція готова дати їхню позицію.

* * *

Сподобалося? Підпишіться на нашу сторінку в Facebook та Telegram. Також завжди будьте в курсі найважливіших новин, використовуючи чат-бота у Messenger. Ми не будемо спамити. Чесно :)
Якщо ви помітили помилку в тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Надрукувати
Волинь
Опубліковано:
16.08.2018 15:15
Переглядів5619
Коментарів5
Поділитись
Залишити коментар
Коментувати
21:33
17.08.2018
Ольга
У дівчат, можливо, все добре. Та якщо найближчі родичі мають фінансові проблеми або некоректні по відношенню до держустанов, закону, дівчат ніколи не пустять в Америку. На жаль.
15:21
17.08.2018
леся
посольство має вказівку зверху який процент віз давати.воно ні при чому.це політика зверху
01:08
17.08.2018
Дід ПаНаС
А чому не вітчизняна вища освіта.Безкоштовна,та гарантована.А головне ЯкІсНа?
23:56
16.08.2018
Ростик
Логічно що не відкрили. Для чого їм дві майбутні ..студентки в країні.
17:45
16.08.2018
Станіслав
Цікава позиція Посольства США в Україні, щодо відмови. Прошу, зазначити.
останні новини
23-09-2018 22-09-2018 21-09-2018
Вибір редактора

Рейтинг