Поділитись:

Не замком єдиним: що треба відвідати у Луцьку

Субота, 04 лютого 2017, 21:00

Перше, що спадає на думку, коли говорять про Луцьк – це безсумнівно замок Любарта. Він є одним з найбільших, найдавніших і найкраще збережених замків в Україні.

Однак Луцьк має чим похвастатися і попри замок, адже історія міста – багата і колоритна.

Про те, чим особливий Луцьк та що обов'язково потрібно відвідати туристу, Конкурент поцікавився в експертів.

Тетяна Семесюк, екскурсовод, туристична агенція "AS-travel":

"Ну, звичайно, це Луцький замок – це знають абсолютно всі. Також дуже популярний будинок з химерами, бо в Інтернеті про нього є багато інформації. А решта об'єктів якось рідше відвідують. Музей волинської ікони трохи менше знають. У Луцьку є й інші цікаві місця, якими можна здивувати: і костел дуже цікавий, і колишня кірха, і синагога, і музей-аптека – дуже багато цікавих місць. Екскурсії в Луцьку користуються попитом, адже часто приїздять до Луцька відвідувачі з інших міст. Багато позитивних відгуків. Для багатьох Луцьк – це біла пляма, люди мало уявляють, як виглядає місто, коли їдуть сюди. А коли приїжджають, то приємно вражені".

Олександр Котис, журналіст, краєзнавець:

"Якщо уже назвали замок (а в самому замку варто звернути увагу на музей дзвонів, бо його називають єдиним в Україні), то наступне місце – Музей волинської ікони. Це спеціалізований музей про волинську школу іконопису, до того ж там є чудотворна ікона Холмської Богоматері: для християн це ще й паломницька можливість. Самобутній і оригінальний музей. Наступний об'єкт – кафедральний костел. Якщо пощастить, варто завітати на органний концерт, або просто так зайти всередину і роздивитися старі художні полотна, скульптури і епітафії, які мають мистецьку цінність. Далі – покататися на дитячій залізниці. Одна з небагатьох чинних дитячих залізниць в Україні. Все залежить від смаків туриста. Можна озброїтися Інтернетом, картою і шукати те, що цікавить. І будинок Голованя – то він must visit".

Наталія Бунда, екс-начальник управління туризму і промоції міста Луцька:

"Підземелля під костелом Петра і Павла – друга родзинка міста Луцька. Ну а будинок Голованя, Музей волинської ікони, замок Любарта – напевно посідають список тих найвизначніших місць, які цікаві туристу. До прикладу, будинок Голованя – це сучасна архітектурна будівля, їй 30 років. Наш Микола Головань – це місцевий Гауді (Антоніа Гауді – іспанський архітектор із Каталонії, новатор форми та один з найяскравіших представників стилів арт-нуво та модерн в архітектурному мистецтві), який поєднує близько 400 архітектурних стилів. Теж дуже цікавий Музей історії Луцького братства, адже він привідкриває завісу у той період, коли було засноване Луцьке братство, його діяльність, вплив на розвиток міста тощо".

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЧИ СПРАВДІ ЛУЦЬК – ПРИЄМНЕ ВІДКРИТТЯ: ДУМКИ ЛУЧАН

Надрукувати
мітки:
коментарів
15 лютого 2019
16:33
15:33
12:50
11:31