Поділитись:

💡 Михаїл розказав, як святкувати за новим календарем ПЦУ

Автор: Ольга Зейлик |
Середа, 24 травня 2023, 16:51
💡 Михаїл розказав, як святкувати за новим календарем ПЦУ

Православна церква України переходить на новий календар. Зміни торкнуться святкування Різдва та низки інших свят. Календар вступає в силу 1 вересня.

У коментарі журналістам сайту новин Луцька і Волині «Конкурент» митрополит Луцький і Волинський Михаїл розповів деталі, що стосуються нововведень. Так, наприклад, він зазначив, що зміни стосуються лише так званих нерухомих свят, а також поділився, що держава мусить також внести корективи, адже деякі свята відзначаються на державному рівні. 

У випадку, якщо будуть ті, хто не захоче святкувати «по-нововму», то ПЦУ дасть час таким громадам ще подумати. За словами митрополита, в разі, якщо 2/3 парафії проти цього нового календаря, то їм ще дається час осмислити і переоцінити.

«З першого вересня всі мають ввійти в новий календар. Для парафій, які ще не до кінця дозріли до цього, їм залишається час ще досформовувати думку», – каже Михаїл.

Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня. Так само змістяться й інші свята – такі як Покрова (1 жовтня), Водохреще (6 січня) і Миколая (6 грудня).

Але це не стосуватиметься Великодня і деяких інших свят, бо зміни торкнуться свят з фіксованими датами.

«Є рухомі свята, і нерухомі. Нерухомі будуть всі по-новому календарю. А ті, що прив'язані до Великодня, й так рухомі», – каже Михаїл.

Такі свята як Переображення, Миколая, Варвари, наприклад, будуть відзначатися по-новому. А Покрови буде святкуватися не 14 жовтня, а 1 жовтня.

Разом з тим, зазначив митрополит, було прийнято рішення звернутися до держави, щоби вона теж внесла відповідні корективи, адже деякі державні свята прив'язані до релігіїних.

«Великдень до календаря ніякого відношення не має. Великдень, Вербна неділя, Вознесіння, Трійця... Ці свята залежать від весняного сонцестояння», – розповів очільник Волинської єпархії ПЦУ.

До слова, у римокатоликів відправною точкою ж є перший повний місяць після 22 березня. 

«В тому і є різниця Новоюліанського і Григоріанського календаря», – зазначив Михаїл.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів