Поділитись:

Як на Волині борються із підприємствами-боржниками

Середа, 30 серпня 2017, 15:56
755
0
0
0

Контроль за вчасною виплатою заробітної плати на сьогодні є одним із пріоритетних напрямів роботи органів Держпраці.

Про це інформує прес-служба відомства.

За 5 місяців 2017 року спостерігається тенденція до зниження рівня заборгованості із заробітної плати у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Станом на середину червня заборгованість на підприємствах Волині сягала близько 4,5 млн.грн. Щомісяця цифри коливаються, іноді сягають критичної точки, – розповів очільник обласного управління Держпраці Ростислав Стасько.

Із його слів, торік найбільшими боржниками на Волині були підприємства вугільної галузі. На сьогодні велике занепокоєння викликає ситуація, яка виникла на ПАТ "Електротермометрія". Тут працівникам не виплачено більше півтора мільйона гривень зароблених коштів. Із керівництвом вугільних підприємств ведеться постійна консультативна робота, і варто зауважити, що вони йдуть на контакт заради вирішення ситуації.

Ще одна проблема – із 17 підприємств-боржників 16 належать до державної та комунальної форми власності і відповідальність за своєчасну виплату заробітної плати лежить безпосередньо на керівниках підприємств і на керівниках територіальних громад. Проблематична ситуація виникла у житлово-експлуатаційних організаціях міст обласного значення. Незважаючи на те, що левову частку боржників становлять державні та комунальні підприємства, особи, які допустили порушення, повинні нести адміністративну відповідальність, особливо якщо заробітна плата не виплачується працівникам більше ніж 3 місяці.

Впродовж 2016 року інспекторським складом управління проведено 22 перевірки суб'єктів господарювання, які мають заборгованість із виплати заробітної плати. Під час перевірок виявлено більше 18 млн грн боргу, проте до кінця року всі порушення було усунуто та погашено заборгованість перед працівниками.

У І кварталі цього року перевірено два таких підприємства, одне з яких є підприємство-банкрут ДП "Комбінат хлібопродуктів №2". За результатами перевірок державні інспектори виявили більше ніж 9 млн грн. Майже 7 мільйонів погашено, а це означає, що 916 працівників отримали заробітну плату.

755
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
12 листопада 2018
10 листопада 2018
09 листопада 2018
08 листопада 2018
07 листопада 2018
20:00
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...
#Сім_сорок: перше заняття в луцькій автошколі (дівоча версія)
Не так давно, моя журналістсько-дівоча натура захотіла стати ще й ...
Неочікувана парочка друзів
Уже фактично увійшло у звичку кожного ранку визирати у вікно ...
Припиніть палити суху траву та листя! (фото)
Фраза "Ми не курили, то листя біля школи палять" врятувала ...
Що не можна нагрівати повторно
Ми частенько нагріваємо двічі, а то й тричі ті чи ...