Поділитись:

У Луцьку відбувся конгрес церков євангельських християн-баптистів (фото)

Вівторок, 14 листопада 2017, 13:10

Більше тисячі учасників зібралися у приміщенні "Дому Євангелія" на конгрес церков євангельських християн-баптистів, що відбувся 12 листопада у Луцьку.

Християни з`їхались з усіх куточків Волині, щоб у спільності подякувати Богу за служіння, здійснене церквами області протягом року Реформації та попросити Господнього благословення на майбутнє.

"Україна потребує оновлення і для цього потрібні небайдужі люди. І хоча ювілейний рік підходить до завершення, літо Господньої благодаті, щоб виконувати Боже повеління не закінчується", – зауважив голова Волинського об`єднання церков ЄХБ Ярослав Троць.

Презентацію роботи та заходів, що відбулися в межах області впродовж року Реформації провів голова Волинського обласного міжконфесійного оргкомітету R500 Павло Миронюк. Він розповів про семінари для освітян, медиків та поліції, про масові заходи: концерти, фестивалі, форуми. По-особливому, Павло Миронюк
відзначив роботу із ЗМІ. Він зазначив, що цьогоріч через проведення семінару та прес-турів для "медівників" покращилася співпраця між протестантами і
журналістами. Також він підбив підсумок Річного благодійного марафону зі збору коштів для дітей з обмеженими фізичними можливостями, що потребують
оперативного медичного втручання.

"Впродовж року вдалося зібрати близько 643 тисяч гривень і допомогти 19 дітям", – підкреслив Павло Миронюк.

До слова були запрошені пастори Анатолій Калюх з Каменя-Каширського та Вадим Бандура з міста Рожища. Вони поділилися з присутніми благословеннями, які отримали їхні церкви через проведення окремих заходів на місцях.

Зокрема, Вадим Бандура підмітив: " Відзначення 500-річчя Реформації – чергова нагода зосередитися на потребах суспільства, які може забезпечити лише церква".

Далі слово надали раднику Луцького міського голови Ігорю Поліщуку, який активно сприяв святкуванню 500-річчя Реформації у Волинській області.

"Надзвичайно приємно бути тут разом з вами у цьому прекрасному храмі. Сьогодні зранку мені пригадалося, як минулого року в цей період я познайомився із хлопцями з R-500, я дякую Богові за це знайомство. Також я дякую всім євангельським християнам-баптистам за той вклад, який був здійснений в рух Реформації у Луцьку. Мартін Лютер писав: "Благодійністю примножується благодать і людина стає кращою". Найголовніша реформація – це реформація того, що є в людських серцях, що є в людських душах та думках", – зазначив посадовець.

Участь у конгресі взяв заступник голови Всеукраїнського союзу церков ЄХБ Сергій Мороз. У своїй промові він зосередив увагу на одному зі стовпів Реформації "Sola Scriptura".

"Є одне, що на пряму залежить від нас. Ми можемо і навіть мусимо більш ретельно, більш глибоко занурюватися в Слово Боже. Щоб ми не лише декларували, що "Тільки Писання", щоб ми не лише називалися євангельськими християнами, а щоб насправді Слово Боже стало для нас щоденною потребою і ми розуміли, що добрі зміни в нашому житті можуть відбутися тільки тоді, коли ми будемо знаходитися під прямим, величним впливом Божого Слова".

Впродовж усього заходу учасники конгресу могли насолоджуватися чудовою музикою естрадно-симфонічного оркестру "Soli Deo" та співом хору "Sanctus". Сучасні й класичні християнські музичні твори у їхньому професійному виконанні стали справжньою окрасою вечора. Після молитви за Україну хор виконав духовний гімн "Боже Великий, Єдиний".

Насамкінець пастори звершили молитву з підняттям рук за український народ, за збереження інституту сім`ї, за реформацію й освячення церкви.

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 грудня 2018
20:00
12:11
09:19
17 грудня 2018