Поділитись:

Як заробити на каліграфії: луцький досвід (фото)

П'ятниця, 17 листопада 2017, 21:00

Скільки у Луцьку талановитих людей, які працюють над собою, вдосконалюються, розвиваються і не здаються? Загальну кількість важко визначити, але одну дівчину нам все ж вдалося знайти. Знайомтеся – архітектор Ірина, яка нещодавно в Instagram розпочала продавати букви. Заінтриговані? Насправді лучанка займається каліграфією і виготовляє стильні листівки, запрошення на весілля та інші декоративні речі.

"Конкуренту" Ірина погодилася розповісти про свою ще молоду, але дуже перспективну діяльність, яку веде в Instagram на сторінці irene.ilinska.

СТАРТ

Із дитинства Ірина хотіла навчитися гарно малювати. "Набивала руку" малюючи тварин, людей, навіть 2 роки працювала над фешн-ескізами. Проте дійшла до того, що почала малювати… букви.

"Спочатку в мене був летерінг – це не каліграфія, це більш вільне писання букв, а каліграфія – це написане пером. Спочатку ця каліграфія мені не подобалася, але я знала, що моя бабуся викладала креслення і вміла писати креслярським шрифтом. І я в неї запитала, чи в неї є перо. І от моє перше перо якраз і дала бабуся. І отак я знайшла свою пристрасть у буквах", - розповіла майстриня.

"Мене зачарували всі ці запрошення, які зроблені каліграфією, це така краса. Я малюю букви певно років 2-3, але тільки рік тому почала викладати їх в інтернет, бо дуже соромилася. Найперше, що я почала продавати, це були листівки на Новий рік. Вони були зроблені вручну і намальовані пером. Для цього навіть купила спеціальну золоту і срібну туш. Я тоді через Instagram продала всі листівки", - додала Ірина.

СПЕЦИФІКА РОБОТИ

Ірина власноруч виготовила запрошення на своє весілля. Над кожним процесом працювала і вдень, і вночі.

"Я сама вирізала-клеїла конверти, підписувала. Дизайн самого запрошення я написала від руки, сканувала, обробляла у програмах на комп'ютері. Для клієнтів я індивідуально підбираю і папір, і дизайн майбутнього виробу. Гості дуже позитивно реагують на те, що підписано, запитують чим це віддруковано. А потім дивуються, що це написано пером", - зізналася лучанка.

Ірина пояснює, що до запрошення додає фото молодят, це робить запрошення стильним та гармонійним. Пише імена гостей саме на конвертах, а не на листівці із текстом для того, аби молодята одразу бачили кому варто їх вручати. Це і зручно, і естетично.

РОДЗИНКА

Родзинкою колись сором'язливої Ірини є те, що у Луцьку такої діяльності ще немає. Лучанка єдина, яка виконує таку каліграфію. До того ж окрім весільних запрошень майстриня виготовляє листівки до будь-яких свят, малює креативні наклейки, розробляє каліграфічні логотипи та навіть створює шпалери-календарі для смартфонів.

Запрошення, які виготовляє Ірина, користуються популярністю як у Луцьку, так і за межами міста. Гості святкових подій тримали у руках листівки лучанки у столиці та інших куточках України.

СПІВПРАЦЯ

Щодо співпраці, то дівчина готова розглядати пропозиції. До того ж пригадала, як її креативні фото вподобали користувачі соцмереж.

"Я бачила багато моїх фотографій у спільноті "Типовий Луцьк", але там не було підписано, що це саме мої фото. А було декілька тисяч лайків", - жартома відповіла майстриня.

ЦІНИ

Ірина зізнається, що перш за все її діяльність приносить задоволення, а вже потім заробіток.

"Ціни залежать від паперу. А він може бути і 20 гривень за А1, а може бути й дорожчий. Приблизно 50 запрошень вартують 2 тисячі гривень. Я беру від 30 гривень за один конверт", - розповіла лучанка.

ПРО КОНКУРЕНТІВ

Талановита майстриня зізналася, що конкуренції не боїться, адже її творчість у місті унікальна і вона активно вдосконалюється, аби дивувати потенційних клієнтів.

"Конкуренцію не боюсь, бо я в Луцьку не бачила схожого. Є гарні запрошення, але вони друковані. У мене ж все зроблено вручну, такого в Луцьку не роблять, і гості дуже це цінують, що їх ім'я хтось вручну писав золотою тушшю", - розповіла Ірина.

ПЛАНИ

Серед основних планів дівчини – це розвиток.

"Друзі ще радять знайти помічника, аби він вирізував конверти (сміється – ред.). Планую робити не тільки запрошення, а й більше листівок. До Нового року підготую сет листівок, які робила й минулого року", - поділилася лучанка.

Надрукувати
мітки:
коментарів
17 червня 2019
12 червня 2019
13 травня 2019
11 травня 2019
03 травня 2019
23 квітня 2019
28 березня 2019
23 березня 2019
19 березня 2019
14 березня 2019
13 березня 2019
04 березня 2019
27 лютого 2019
19 лютого 2019
18 лютого 2019