Поділитись:

"Оскар по-українськи": хто б із політиків заслужив статуетку в 2016 році

Понеділок, 29 лютого 2016, 15:01
«Оскар по-українськи»: хто б із політиків заслужив статуетку в 2016 році

Напередодні вручення найголовнішої премії в світі кіно, видання Сегодня.ua вирішило, що зірки української політики анітрохи не відстають від голлівудських "колег" і також заслуговують на "Оскар".

Представникам вітчизняного політикуму, що відзначилися протягом останнього року, віртуально "вручили" нагороди.

Кращий фільм року

"Кофе идешь пить?" – запитує (тепер уже колишній) губернатор Ігор Коломойський у народного депутата Мустафи Найєма. Цевідео подивилася рекордна кількість інтернет-користувачів – майже мільйон людей. Інцидент мав місце наприкінці березня 2015 року після прийняття Радою змін до закону "Про акціонерні товариства", основною метою якого було повернення компанії "Укрнафта" під контроль держави. Коломойський, який фактично контролює 40% акцій компанії, образився і забарикадувався в будівлі "Укрнафти". Народного депутата від БПП Найєма, який приїхав вночі подивитися, що ж відбувається, виштовхали бійці в повному обмундируванні, які нібито були охоронною фірмою. Пізніше зустрічати нічного гостя з депутатським посвідченням приїхав особисто Коломойський. Невідомо, чи пішли герої відео пити каву, але діалог харизматичного мільярдера і колишнього журналіста "пішов в народ".

Краща режисура

Спроба відставки уряду Арсенія Яценюка стала чи не найдраматичнішою подією, за якою спостерігали українці останні декілька місяців. Ще в липні минулого року у відставку подав міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі. Після цього заяви подали міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, міністр інформполітики Юрій Стець і міністра аграрної політики Олексій Павленко. Проте найрезонанснішою стала заява міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавічуса. Під час екстреної наради уряду з першими чотирма міністрами домовилися, і вони відкликали свої заяви про відставку. Абромавічус же на засідання не з'явився. У день, коли прем'єр-міністр вдруге прийшов звітувати перед Радою про виконану за рік роботу, навіть Юлія Тимошенко розплела косу. Російські ЗМІ писали, що це погано для Яценюка. Під час голосування за резолюцію про недовіру уряду необхідної кількості не вистачило.

Краща жіноча роль

У той час, як Леонардо Ді Капріо в шостий раз номінується на Оскар (і судячи з усього, і нарешті не безнадійно), у рідній для неї номінації Юлії Тимошенко конкуренток просто немає. Із року в рік Леді Ю залишається головною жінкою в українській політиці. І неважливо, перебуває вона за гратами, займає прем'єрське крісло або робить все для того, щоб в нього сісти. Її виступи розлітаються на цитати, а за змінами в образі стежать більше, ніж за невдалою відставкою Кабміну.

Краща чоловіча роль

Новаторством переможець у цій категорії не дивуєвсе це українці вже бачили, одначе галас навколо здоров'я лідера партії УКРОП Геннадія Корбана піднявся не менший.

Кращий оригінальний сценарій

11-го грудня минулого року Арсеній Яценюк прийшов до Верховної Ради для звіту (який, до речі, фактично виявився звичайним часом запитань до уряду). Виступ прем'єра було перервано трояндами від нардепа Олега Барни, за якими пішли спроба виносу тіла Яценюка із залу та бійка депутатів з "Народного фронту" і БПП. Діючі особи стали героями дня в соцмережах і сітових ЗМІ і отримали догану від президента. Сам Барна заявив, що так вчинити йому веліли совість і переконання, і за дії свого однопартійця довелося вибачатися голові фракції БПП Юрію Луценку. За підсумком інциденту прем'єр-міністр відбувся легким переляком і як ні в чому не бувало продовжив свій звіт, а постраждав тільки Олег Барнайому і брову розбили, і з фракції виключили. 19 лютого Барну відновили у фракції БПП.

Кращий фільм іноземною мовою

Конфлікт, який отримав другу назву "Як вірменин і грузин з'ясовують, хто з них більше українець", стався 14-го грудня під час засідання Нацради реформ в присутності президента Петра Порошенка. Аваков утримався від того, щоб вдарити Саакашвілі, і лише хлюпнув йому в обличчя водою. Заява Саакашвілі була більш стриманою: він звинуватив міністра внутрішніх справ в корупції і образах. Також одеського губернатора обурило, що прем'єр-міністр Арсеній Яценюк назвав його гастролером і закликав забиратися з країни. Сторони наполягли на оприлюдненні відео конфлікту, що і було зроблено вже через два дні. Однак популярним цей ролик став, звичайно, зовсім не через кинутий стакан.

Краща робота художника-постановника

Декорації затримання екс-голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського і його першого заступника Василя Стоєцького були вражаючими. Чиновникам наділи наручники під час засідання Кабінету міністрів 25-го березня 2015 го року. Їх підозрюють у зловживаннях і причетності до корупційних схем в ДСНС. Однак головне в усій цій історії те, що, як жартували в соцмережах, коли правоохоронці зайшли на засідання Кабміну, напружилися не тільки колишні керівники ДСНС.

Краща операторська робота

Головним оператором в минулому році став нинішній мер Дніпропетровська Борис Філатов."Вони просто не думали, що я буду це все знімати. Було важко триматися, щоб не кинутися гризти їм горло. Але докази важливіші", - так підписав він свою зйомку затримання Геннадія Корбана. Втім, вже на наступний день виявилося, що працівники СБУ проводили власну зйомку затримання "укропівця". Але навіть незважаючи на те, що Корбану були пред'явлені звинувачення відразу за чотирма статтями Кримінального Кодексу (серед яких створення організованої злочинної організації, привласнення майна) Філатов всіляко підтримував свого друга. Як мінімум, постами в Фейсбуці.

Кращий художній короткометражний фільм

Олег Ляшко, безумовно, особистість яскрававін цілком міг перемогти в практично будь-який з представлених номінацій. Ось і недавнє коротеньке відео з ліфта ВерховноїРади, заручником якого став нардеп, швидко розійшлося по соцмережах. "Я йому кажу:" Ми застрягли в ліфті!", - а він каже: "Ну і добре", - передає друзям по нещастю слова диспетчера Олег Ляшко. До речі, у другій частині відео Ляшко рекомендує своєму товаришеві Григорію Прігебі мовчати, а то "доведеться тебе вбити, повітря тільки на двох залишилося", і міркує про життя звичайних людей (як завжди, втім). Всього в "ув'язненні" нардепу довелося провести близько 20-ти хвилин, після чого "свобода його радісно зустріла біля входу", а Ляшко всерйоз задумався про те, щоб перевірити всі ліфти по всій країні.

Кращі візуальні ефекти

19-го листопада під час засідання комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидіїкорупції між нардепом Володимиром Парасюком і заступником начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ Василем Пісним сталася словесна перепалка. Парасюк звинуватив Пісного в "кришуванні" львівськоїміліції та деяких підприємств, на що той відповів, що зробив для Майдану більше, ніж колишній сотник. Після цих слів нардеп схопився і вчинив акт ногоприкладства, або просто вдарив ногою опонента по голові. Його тут же виштовхали із залу, де засідав комітет. Василь Пісний, звичайно, звернувся в ГПУ із заявою про нанесення йому тілесних ушкоджень, а після навіть спробував через суд отримати компенсацію в розмірі 100 тисяч гривень за нанесення моральної шкоди. Однак суд позов не задовольнив, і Володимиру Парасюк запосягання на гідність, ділову репутацію і голову Василя Пісного нічого не буде.

Кращий документальний повнометражний фільм

Прихід на нараду Верховної Ради 17-го вересня Генпрокурора Віктора Шокіна закінчився скандалом. Глава ГПУ продемонстрував відеозапис, на якій людина, схожа на депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука, бере хабар за заступництво якоїсь забудови в Переяслав-Хмельницькому. Крім того, нардеп обіцяє домовитися з міліцією і СБУ, а такожвиступити з трибуни по необхідному питанню. 262 народних депутати проголосували запритягнення радикала до кримінальної відповідальності, і Мосійчука з порушенням регламенту, але затримали. Печерський суд відправив нардепа під варту на 60 діб, на що той заявив, що з цієї хвилини буде вживати тільки воду, - і оголосив голодування. Але вже через тиждень голодування було скасовано через стан здоров'я політика, а з ізолятора він переїхав в лікарняну палату з болями в хребті. Лікарі діагностували йому відкриту виразку 12-палої кишки, під час чергового судового засідання "радикал" навіть втратив свідомість від чергового крововиливу і потрапив в реанімацію. Всього за час судових розглядів, за словами Мосійчука, він схуд на 100 кг. Фактично, зараз терміни запобіжного заходу по відношенню до нардепа вже минули. Мосійчук найняв нового незрячого захисника, так що прокуратура зайнята перекладом матеріалів справи на шрифт Брайля, а суд затягується.

Кращий документальний короткометражний фільм

У зйомках цього відео не взяв участі жоден український політик, проте не визнати його очевидну перемогу в заявленій номінації можна. 20 секунд фактажу про найгучніший літній фестиваль в Криму.

Надрукувати
мітки:
коментарів