Поділитись:

Проектом пам'ятника жертвам Волинської трагедії обурені українські депутати

Неділя, 24 грудня 2017, 18:44

Депутати ВР України висловили своє обурення у зв'язку з планами розміщення пам'ятника жертвам Волинської трагедії в Торуні. Вони назвали цей проект провокацією, яка вдаряє в українсько-польське порозуміння.

Заяву в цій справі опублікували співголови депутатської групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Польща Оксана Юринець та Микола Княжицький, - пише "Польське радіо".

"Цю ініціативу розцінюємо як свідому політичну провокацію, яка має на меті принизити гідність українського народу, поглибити розбрат та остаточно знищити позитивні результати примирення між нашими народами, до чого закликав папа Іван Павло ІІ", – написали автори заяви.

Депутати нагадали, що пам'ятник, який планують встановити в Національному парку пам'яті у Торуні, спершу мав бути встановлений у місті Єлєня Ґура, однак міська влада не погодилася на цей монумент через його скандальну форму.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ДИТИНА НА ВИЛАХ: У ПОЛЬЩІ ПЛАНУЮТЬ ВСТАНОВИТИ ПАМ'ЯТНИК ВОЛИНСЬКІЙ ТРАГЕДІЇ (ФОТО)

Депутати Верховної Ради вважають, що пам'ятник, який у Торуні хоче розмістити ксьондз Тадеуш Ридзик, перенесе поляків та українців в "орвеллівський світ відвернутих сутностей і смислів", у якому під ім'ям папи Івана Павла ІІ прикривається розпалювання національної ворожнечі.

"Для нас є очевидним те, що такі ініціативи є елементом гібридної війни проти України та всього українського народу, яка роками ведеться в Польщі українофобськими силами та російською V колоною", – читаємо.

Оксана Юринець та Микола Княжицький звернулися до апостольських нунціїв в Україні та в Польщі із закликом протидіяти встановленню скандального пам'ятника в Торуні.

Надрукувати
мітки:
коментарів
23 лютого 2019
22 лютого 2019
15:12
09:15