Поділитись:

У Луцьку бунт проти закриття найстарішої книгарні міста (фото)

Середа, 04 липня 2018, 12:05

Представники інтелігенції 4 липня зібралися у стінах комунальної книгарні "Освіта", аби висловити незгоду з її можливим закриттям та обговорити план дій в підтримку.

Нагадаємо, що інформацію про можливий продаж книгарні "Освіта" озвучив раніше радник міського голови Ігор Поліщук. Він зазначив, що книгарні шукають інше приміщення, утім яке – не сказав. Поруч донедавна розміщувалася ще одна книгарня – "Планета". Це комунальне обласне підприємство закрили. "Освіта" - теж комунальне підприємство. Обидва орендують приміщення міської комунальної власності у центрі Луцька.

Ігор Поліщук зазначав, що від продажу приміщень можна виручити гроші на в тому числі купівлю квартир для атовців. Таким динамічним та не зовсім прозорим розвитком подій щодо майбутнього "Освіти" занепокоєне її керівництво, працівники та відвідувачі книгарні.

Письменниця Надія Гуменюк згадала, що приміщення уже намагалися у 90-тих роках продати під ресторан. Тоді його вдалося відвоювати завдяки голосу громади.

"Те, що відбувається з книгою на Волині – на жаль, ситуація плачевна. Письменники не можуть вижити без книгарень та бібліотек, тому ми вас підтримаємо", - зазначила Ольга Ляснюк, очільниця Волинської обласної організації Національної спілки письменників України.

Керівник книгарні Оксана Грінченко розповідає, що книгарня знаходиться тут з 1959 року. Жінка працює тут з початку 90-тих років.

"Всі ці роки книгарня "Освіта" було успішним підприємством. Вона за даними статистики входила у десятку кращих підприємств України. Зараз мені закидають, що нам дають пільгову оренду за гривню. Вибачте, але це передбачено законом! Книгарня, яка має хоча б 50% асортименту українського виробництва, повинні мати цю пільгу. У нас 100% український асортимент. Російської книги немає", - зазначає Оксана Грінченко.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: У ВОЛИНЬРАДІ ВИРІШУВАЛИ ДОЛЮ ПРИМІЩЕННЯ КНИГАРНІ "ПЛАНЕТА"

"Я дуже поважаю своїх колег, адже вони роблять добру справу і продають книгу. Але вони сьогодні мають дохід, хочуть працюють, а хочуть і ні. Але державна хоча б одна книгарня повинна бути в місті та області?", - запитує керівник книгарні.

Вона наголошує, що законодавство України забороняє перепрофілювання, виселення державних книгарень. Щодо стану приміщення, то підприємство просило кошти для проведення ремонту, однак поки що добитися не вдалося результату.

Депутат Павло Данильчук, який був присутній на зборах, повідомив, що ініціюватиме проект рішення Луцької міської ради про заборону відчуження комунальної власності, де знаходяться книгарні та видавництва. Окрім цього висловити свою позицію керівництво книгарні планує під час сесії обласної ради, що запланована на 19 липня.

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 березня 2019
15 січня 2019
23 листопада 2018
15:05
09 листопада 2018
01 листопада 2018
08 вересня 2018
30 серпня 2018
29 серпня 2018
17 серпня 2018
01 серпня 2018
09 липня 2018
06 липня 2018
27 червня 2018
01 лютого 2018