Поділитись:

Нардепи хочуть змінити правила маркування продуктів: як голосували волиняни

Середа, 11 липня 2018, 10:30
337
0
0
0

Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроект "Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів", який встановлює порядок маркування харчових продуктів та запровадження штрафів за надання недостовірної інформації на упаковці.

Відповідний законопроект № 8450 підтримали 226 народних депутатів, проти – 0, утрималися – 2, не голосували –114.

Волинські депутати голосували наступним чином: Ігор Гузь, Ігор Лапін, Ірина Констанкевич – "за", Сергій Мартиняк – "відсутній", Степан Івахів, Юрій Савчук – "не голосував".

Як зазначається в пояснювальній записці, прийняття проекту Закону дозволить забезпечити високий рівень захисту здоров'я та інтересів споживачів шляхом надання всієї необхідної інформації для здійснення споживачами свідомого вибору харчових продуктів та ввести відповідальність операторів ринку харчових продуктів, що відповідають за інформацію про харчові продукти, за введення споживачів в оману.

Законопроект дасть споживачам можливість визначати та належним чином використовувати харчові продукти та робити вибір, який відповідав би їх індивідуальним харчовим потребам.

Так, забороняється використання інформації, що може ввести споживача в оману, особливо у частині властивостей і характеристик харчових продуктів та наслідків їх споживання, а також у частині приписування харчовим продуктам лікувальних властивостей. Зазначена заборона поширюється також на рекламування та представлення харчових продуктів.

З огляду на те, що певні інгредієнти або інші речовини або продукти (такі як допоміжні речовини для переробки) можуть спричинити в деяких людей алергічні реакції або непереносимість, що становить небезпеку здоров'ю цих людей, проектом Закону передбачено надання інформації про вміст у харчових продуктах харчових добавок, допоміжних речовин для переробки та інших речовин чи продуктів, які, як свідчать дані проведених наукових досліджень, спричиняють алергічні реакції або непереносимість, так щоб споживачі могли зробити свідомий вибір, який є безпечним для них.

Проектом Закону регламентовано правила надання інформації про харчові продукти, продаж яких здійснюється дистанційним способом, у тому числі із застосуванням засобів дистанційного зв'язку.

З огляду на те, що заморожування та подальше розморожування певних харчових продуктів, особливо м'ясних і рибних продуктів, обмежує можливості їх подальшого використання і може мати вплив на їх безпечність, смакові та фізичні властивості, законопроектом встановлюється вимога щодо надання споживачеві інформації стосовно того, чи піддавався харчовий продукт розморожуванню.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВОЛИНСЬКІ НАРДЕПИ ПІДТРИМАЛИ ПОСИЛЕННЯ ПОКАРАННЯ ЗА "П'ЯНІ АВАРІЇ"

337
0
0
Надрукувати
мітки:
0 коментарів
20 жовтня 2018
16:15
10 липня 2018
12 квітня 2018
02 квітня 2018
09 лютого 2018
12 листопада 2017
27 вересня 2017
08 вересня 2017
02 вересня 2017
09 серпня 2017
03 червня 2017
17 січня 2017
11 січня 2017
03 січня 2017
29 грудня 2016
#Сім_сорок. Батьківські вайбер-групи: поміч чи привід для скандалу
Не так давно дізналася, що мої друзі-батьки усі мають на ...
#Сім_сорок: право поліцейського і ДТП: що вчать у луцькій автошколі (дівоча версія)
Для того, аби ми, учні автошколи, дійсно вчили правила дорожнього ...
#Сім_сорок: жити-(не)смітити
Маленький песиміст в мені каже, що не скоро ідея з ...
#Сім_сорок. Коли бракує часу
Ви аналізували коли-небудь, скільки часу на день у вас забирає ...
Сім_сорок. Кави?
Ще 5 років тому у Луцьку було не так багато ...
#Сім_сорок: перше заняття в луцькій автошколі (дівоча версія)
Не так давно, моя журналістсько-дівоча натура захотіла стати ще й ...
Неочікувана парочка друзів
Уже фактично увійшло у звичку кожного ранку визирати у вікно ...