Поділитись:

В українців немає майбутнього: депутати Луцькради про продаж книгарні "Освіта"

Понеділок, 23 липня 2018, 17:30

Про те, чи продаватимуть книгарню "Освіта" на проспекті Волі у Луцьку дискутували депутати міської ради під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Обговорення відбулося 23 липня під час розгляду питання про врегулювання оренди нерухомого майна територіальної громади міста Луцька.

Так, на запитання депутата Луцької міської ради Андрія Покровського, скільки ж повинна платити "Освіта" за оренду, відповіла начальник відділу управління майном комунальної власності Алла Грабко.

"Засновниками "Планети" і "Освіти" є обласна рада. Вона орендує у нас найкращі приміщення вже багато років, сплачуючи 1 гривню в рік. Тобто жодного прибутку ми від цього майна не маємо. Якщо буде продаватися це приміщення – то це рішення міської ради", – повідомила Грабко.

До того ж, Андрій Покровський надіслав запит до Луцькради, стосовно продажу обох приміщень. На що йому відповіли стосовно закриття "Планети". Натомість про закриття книгарні "Освіта" відповіли, що нині таке рішення відсутнє.

Стосовно продажу книгарні "Освіта" висловив свою думку і депутат міськради Павло Данильчук.

"Із "Планетою" все зрозуміло, йде її процес ліквідації як комунального підприємства. По "Освіті" ми будемо відстоювати, аби вона там залишилася. Знаю, що громадськість ця ситуація сколихнула. Адже рядом депутатів була озвучена пропозиція стосовно продажу. Однак, є Закон України, відповідні Укази Президента України про те, що де знаходяться книгарні, які розповсюджують україномовну книгу не менше 50 %, то немає права їх виселяти. Наше завдання – відстояти цю книгарню", – переконаний Данильчук.

Із ним погодився і депутат-укропівець Микола Дендіберін.

"Якщо закриють книжковий магазин, то в українців немає майбутнього", – переконаний депутат Луцькради.

Також він додав, що книжкові магазини у місті закривати не варто.

Варто зауважити, що договір оренди у книгарні закінчується 30 жовтня. І її долю вирішуватимуть самі ж депутати на сесії Луцької міської ради.

А тим часом, лучани почали збирати підписи на підтримку книгарні.

Нагадаємо, що інформацію про можливий продаж книгарні "Освіта" озвучив раніше радник міського голови Ігор Поліщук. Він зазначив, що книгарні шукають інше приміщення, утім яке – не сказав. Поруч донедавна розміщувалася ще одна книгарня – "Планета". Це комунальне обласне підприємство закрили. "Освіта" - теж комунальне підприємство. Обидва орендують приміщення міської комунальної власності у центрі Луцька.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: СКІЛЬКИ МОЖУТЬ ВТОРГУВАТИ ЗА КНИГАРНЮ "ОСВІТА"

Надрукувати
мітки:
коментарів
09 грудня 2018
07 грудня 2018
06 грудня 2018
05 грудня 2018
04 грудня 2018
03 грудня 2018
14:00