Поділитись:

Вчителям, які не пускають учнів у туалет, загрожує звільнення, – юрист

Понеділок, 12 листопада 2018, 18:02

Вчителя, який не дозволив учню вийти в туалет під час уроку, можуть звільнити за аморальну поведінку та жорстоке поводження.

Про це розповів юрист громадського об’єднання “Батьки SOS” Роман Бондаренко у мережі Facebook.

Зі слів юриста, у Конституції України немає такої прямої статті, проте у цьому випадку застосовується норма, що "ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому поводженню, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню".

Учень не повинен питати дозволу, щоб вийти у вбиральню – він може мовчки піти.

"Дитячий сором, біль, фізіологічні і моральні травми. Заради чого? Щоб привчити до дисципліни, чи, може, щоб насолодитися владою над меншими і слабшими. Як же людяність, доброта, любов. Цього мають навчати в школі чи, може, ненависті до вчителів?.. От як батьки мають переконати дитину, яка, вибачте, не встигла добігти, через те, що педагог не випустив її до туалету, поважати того педагога?" – пише юрист.

Роман Бондаренко зазначає, що ігнорування фізичних потреб дитини (заборона піти до туалету) – жорстоке поводження з дітьми і трактується судами, як аморальний проступок, що є підставою для звільнення педагога/вихователя.

Наприклад, в  Івано-Франківській області вчитель під час уроку не відпустив дитину в туалет, що завдало неповнолітній учениці фізичного болю, психологічних страждань. За це педагога звільнили. Згодом апеляційний суд, куди звернувся вчитель, залишив це рішення без змін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині судять батьків, які не пускають дітей в аварійну школу (відео)

 

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 травня 2019
20 травня 2019
17 травня 2019
16 травня 2019
15 травня 2019
14 травня 2019
13 травня 2019
11 травня 2019
16:51