Поділитись:

За шість років Луцьк зібрав понад 11,5 тонн батарейок

Четвер, 15 листопада 2018, 08:41

У Луцьку з 2013 року триває акція зі збору відпрацьованих побутових батарейок та акумуляторів.

За кошти міського фонду охорони навколишнього природного середовища було закуплено та встановлено біля ЦНАПу, житлово-комунального підприємства № 11, в загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах міста 72 металевих контейнери для таких відходів, – повідомляє прес-служба Луцької міської ради.

Упродовж 2015-2016 років до цієї акції долучилися діти дошкільних міських дошкільних навчальних закладів, супермаркети “ПАККО”, “Наш край”, “Салют”, мережа автозаправних станцій „WOG” та інші. Загальна маса зібраних за останній рік відпрацьованих батарейок та акумуляторів становила 3,5 тонни, які 8 листопада цього року були успішно завантажені та доставлені у м. Львів на підприємство “Аргентум” для подальшої переробки. Всього за 6 років зібрано та передано на переробку понад 11,5 тонн відпрацьованих батарейок.

За інформацією директора підприємства “Аргентум” Василя Срібного місто Луцьк єдине в Західному регіоні, яке організувало централізований збір цього виду небезпечних відходів та ще й в таких великих обсягах вилучає небезпечні відходи із загальної маси сміття, що утворюється в місті. 

Отож, лучанам пропонують: принести та викинути використані побутові батарейки та акумулятори мобільних телефонів у спеціальні контейнери встановлені у місті. Потрапляючи на полігон твердих побутових відходів чи в інші місця вони під дією води та сонця розкладаються і забруднюють надзвичайно токсичними речовинами ґрунти, воду, повітря, весь навколишній простір.

У конструкції батарейок використовуються матеріали, що завдають шкоди довкіллю: свинець, кадмій, літій, ртуть, цинк, марганець та інші. Одна викинута батарейка може забруднити цими речовинами 20 м2 або 1 м3 землі, 400 літрів води, знищити два дерева, двох кротів, їжака і тисячі дощових черв'яків – саме так оцінюється збиток природі, нанесений однією батарейкою.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сортування сміття по-луцьки: як треба та чого робити не варто

Надрукувати
мітки:
коментарів
21 травня 2019
20 травня 2019