Поділитись:

В УПЦ (МП) запевнили, що храм в Радошині не перейшов до ПЦУ

Четвер, 24 січня 2019, 12:22

В Українські православній церкві так званого Московського патріархату запевнили, що Свято-Покровський храм у с. Радошин не перейшов до Православної церкви України і залишається під їхнім підпорядкуванням. 

Про це заявили на сторінці Володимир-Волинської єпархії УПЦ (МП) у Facebook. 

Нагадаємо: 22 січня у Ковельському районному деканаті Волинської єпархії ПЦУ повідомили про те, що в результаті зборів селян Свято-Покровська парафія с. Радошин перейшла до ПЦУ. 

Проте в УПЦ (МП) твердять інше. Як зазначили у Володимир-Волинській єпархії УПЦ (МП), про перехід голосували "навіть місцеві п'ятидесятники". Також в УПЦ (МП) зауважили, що рішення незаконне. "Адже відповідно до оновленого недавно Закону України про «Свободу совісті та релігійні організації», рішення про зміну підлеглості ухвалюються загальними зборами конкретної релігійної громади, а не сходом жителів села. Критеріїв на право голосу у цьому зібранні ніхто з організаторів не оголошував. А вони чітко прописані – це мають бути «члени даної релігійної громади, які досягли 18-річного віку, визнають обов’язковість Статуту про управління Української православної церкви, регулярно беруть участь у богослужінні, сповідаються та причащаються, перебувають у канонічному послухові до настоятеля», – йдеться у повідомленні. 

Також в УПЦ (МП) наголосили, що Православна церква України ще не зареєстрована відповідними державними органами. Тому змінити підлеглість можливо тільки до УПЦ (КП).

"Реальні члени релігійної громади Свято-Покровської парафії УПЦ разом зі своїм настоятелем отцем Іваном Тораком, проводили парафіяльні збори у храмі. Під протокол з відповідними підписами, прийняли одностайне рішення: позитивно оцінити діяльність парафії у 2018 році та підтвердити підлеглість Українській православній церкві під керівництвом митрополита Онуфрія", – зазначають у Володимир-Волинській єпархії УПЦ (МП).

Також в УПЦ (МП) повідомляють, що "представники Київського патріархату запланували на неділю, 27 січня, захоплення православного храму у Радошині". 

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ ПРО: Перехід до ПЦУ​​​​​​​

Надрукувати
мітки:
коментарів
20 листопада 2019
18 листопада 2019
11 листопада 2019
25 жовтня 2019
17 жовтня 2019
11 жовтня 2019
25 вересня 2019
23 вересня 2019
18 вересня 2019
16 вересня 2019
05 вересня 2019
29 серпня 2019
15:03