Поділитись:

Підвищення пенсій у березні: кому і скільки чекати

Вівторок, 19 лютого 2019, 14:00

З 1 березня уряд перерахує розмір пенсій. Оновлення відбудеться з урахуванням рівня середньої зарплати та інфляції. Такий перерахунок зроблять вперше за останні 5 років. Зросте пенсія у всіх, хто її отримує.

У жовтні 2017 року, коли приймався закон про зміни в пенсійній системі, була відновлена індексація пенсій. Починаючи з 2019 року воно відбуватиметься автоматично, відповідно до зростання заробітної плати і рівня інфляції. Про це розповів експерт з пенсійної реформи РПР Віталій Мельничук. Гроші на оновлення пенсій уряд вже передбачив у державному бюджеті, – інформує 24 телеканал. 

Як отримати перерахунок пенсії

Він відбуватиметься автоматично. Що означає – нікому нікуди не треба звертатися щодо нових пенсійних нарахувань. Також для перерахунку пенсій не потрібно ухвалювти окремі рішення уряду чи парламенту – ця норма вже закріплена в чинному законодавстві.

Громадяни, що отримують пенсію, так само отримають її і з 1 березня, але вже перераховану, більшу за розміром.

На скільки зросте пенсія

Індексація відбуватиметься на 50 % значення інфляції (за даними НБУ – 9,8 % у 2018) і на 50 % значення зростання зарплати (за даними Укрстату – 24,7 % за третій квартал 2018). Всього пенсії зростуть на 17-18 %.

В уряді пояснили: формула перерахунку пенсії не змінюється. Її застосовували для осучаснення пенсій в жовтні 2017 року, а також – для новопризначених пенсій. І за нею ж відбуватиметься щорічний перерахунок.

Формула враховує:

  • стаж (роки сплати соціальних внесків);
  • рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер;
  • рівень середньої заробітної плати по країні. Саме цей показник буде щорічно збільшуватись, тому збільшуватиметься загальний розмір пенсії.

Часто пенсії мають інші складові – як доплата за понаднормовий стаж. Вони не індексуються, тому розмір збільшення буде у кожного пенсіонера індивідуальний.

У березні автоматично переглянуть пенсії, призначені до 1 січня 2019 року. Призначені пізніше вже будуть розраховані з новим показником середньої заробітної плати, який враховує зростання зарплати в країні і інфляцію.

Для пенсіонерів, які після призначення пенсії відпрацювали два роки, від 1 квітня буде проведено автоматичний перерахунок пенсії з урахуванням додаткового страхового стажу. Якщо це буде вигідно для пенсіонера, перерахунок проведуть з урахуванням нинішнього розміру заробітної плати, що також збільшить розмір пенсії. Для проведення такого перерахунку пенсіонеру не потрібно спеціально звертатися до Пенсійного фонду.

Як перерахують мінімальні пенсії

Їх перерахують відповідно до зростання прожиткового мінімуму:

  • з 1 липня з 1 497 до 1 564 гривень;
  • з 1 грудня з 1 564 до 1 638 гривень.

Для пенсіонерів від 65-річного віку та жінок зі страховим стажем 30 років, і чоловіків – 35 років пенсії зростатимуть одночасно зі зростанням мінімальної заробітної плати. З 1 січня 2019 року вони отримують мінімальну пенсію 1669,2 гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Пенсіонерам монетизовані субсидії доставлятимуть листоноші

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 жовтня 2019
11 жовтня 2019
10 жовтня 2019
09 жовтня 2019