Поділитись:

Цукерберга хочуть звільнити з посади голови правління Facebook

Понеділок, 15 квітня 2019, 21:03

Акціонери Facebook незадоволені, що чинний голова правління Марк Цукерберг має більше прав голосу і фактично одноосібно контролює компанію. Тож хочуть позбавити його цих обов'язків.

Із заяви акціонерів на сайті Комісії з цінних паперів і бірж США відомо, що звільнити Цукерберга від обов'язків голови правління можуть вже на найближчому зібранні, яке відбудеться 30 травня, – інформує 24 телеканал. 

Крім того, акціонери пропонують розділити повноваження генерального директора і голови правління. І мають на меті посунути чинного голову ще з однієї посади. А саме призначити незалежного фахівця новим очільником ради директорів замість Цукерберга. 

Але, як зазначають, "дискримінацією акціонерів" обурені більше. Обґрунтовують це тим, що акції компанії обвалились на 40 % через одноосібні рішення. І решта членів керівництва та правління не змогли захистити цінні папери саме через те, що у когось прав голосу більше.

"Без рівних прав голосу акціонери не можуть залучити керівництво до відповідальності. Фейкові новини, втручання у вибори і загроза нашій демократії – акціонерам потрібно щось більше, ніж просто заперечення цього, спроби ухилитися і відстрочки з відповіддю", – наголосили у заяві. 

Марк Цукерберг має лише 13 % акцій компанії, проте у правлінні за ним закріплена частка в 51 % голосів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

Надрукувати
мітки:
коментарів